نجات کوهنوردان گمشده در ارتفاعات قلعه ماران استان گلستان
تعداد بازدید تعداد 545 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۱۲ ب.ظ، شنبه، ۱۴ آذر، سال ۱۳۹۴ نظرات بدون نظر

نجاتگران جمعیت هلال احمر گلستان در عملیاتی چهار تن از کوهنوردان گمشده در ارتفاعات قلعه ماران شهرستان رامیان در شرق استان را نجات دادند.

81865238-70351345به گزارش سرویس حوادث رادکانا، معاون امداد ونجات هلال احمر گلستان در این زمینه گفت: نجاتگران این جمعیت اواخر هفته گذشته طی درخواست کمکی که کوهنوردان گمشده در ارتفاعات قلعه ماران با ندای امداد۱۱۲ برقرار نمودند به کمک آنها شتافته و عملیات نجات را آغاز کردند.
سید رحیم میرکریمی اضافه کرد: در این خصوص دو تیم امداد و نجات متشکل از ۹ نفر از نجاتگران امداد کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان آزادشهر به سمت ارتفاعات قلعه ماران شتافته و این کوهنوردان را نجات دادند.
وی افزود: قلعه ماران یکی از قله های مرتفع استان گلستان است که به دلیل مرتفع بودن آن دارای مسیرهای مختلف جهت رفت و آمد نیست و کوهنوردان به دلیل آشنا نبودن با قله دچار حادثه گمشدگی در کوهستان شدند و در تماس تلفنی با ندای امداد۱۱۲ نیروهای امداد و نجات کوهستان به کمک آنان شتافتند.
به گفته میرکریمی در این حادثه یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی کمک دار سبک و همچنین یک ست کوهستان بکار گیری شد و افراد حادثه دیده پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی به پایین دست منتقل شدند.
شهرستان های رامیان و آزادشهر در شرق استان گلستان واقع هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر