03 خرداد 1401 | ٢٣ شوّال ١٤٤٣

شناسه: 201870

09 بهمن 1399

بازدید: 0

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

به گزارش سرویس ایثار و شهادت رادکانا به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی گلستان، حجت‌الاسلام محمداسماعیل زارعی‌کیاپی در این دیدار اظهار کرد: دین مبین اسلام بر تکریم و احترام بزرگان و خصوصا کسانی که حقی بر جامعه اسلامی دارند تأکید دارد.

وی افزود: در این میان خانواده معظم شهدا به‌ ویژه مادران و همسران شهید، برای همراهی با انقلاب اسلامی و صبر در مصیبت عزیزانشان از جایگاه بسیار ممتازی برخوردارند.

رئیس سازمان قضایی استان گلستان با بیان اینکه خانواده معظم شهدا، عزیزان خود را برای فداکاری در عرصه‌های مختلف تشویق می‌کردند، گفت: عظمت شهدا برگرفته از صفات و ویژگی‌های فردی مادران شهید در تربیت صحیح و اسلامی آنان است.

زارعی کیاپی خاطرنشان کرد: در کنار جنبه‌های سیاسی، دینی و مذهبی وصیتنامه شهدا، پیام مادران و همسران شهدا باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: تاکید بر ادامه مبارزه با استکبار و دفاع از انقلاب اسلامی، حاکی از مسیر صحیح استقامت مادران و همسران شهدا در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی است.

به عقیده این مقام قضایی؛ احترام به مادران و همسران شهدا یکی از شاخصه‌های ترویج سبک زندگی اسلامی است.

زارعی‌کیاپی با بیان اینکه مادران و همسران شهدا فرزندان برومند و همسران محبوب  خود را با روشن‌بینی دینی در راه دین فدا کردند، گفت: منادی و مروج این تفکر، حضرت زینب (س) و حضرت ام‌البنین (س) در حادثه کربلا هستند.

وی افزود: زندگی حضرت ام‌البنین (س)، مالامال از عشق به ولایت و امامت بوده و در تربیت فرزندان دلیر، شجاع و با ادب چون عباس بن علی (ع) همانند ندارد.

به عقیده زارعی‌کیاپی؛ مادران و همسران شهدای پای در جای پای حضرت ام‌البنین (س) گذاشته‌اند.

زارعی‌کیاپی با بیان اینکه وجود خانواده‌های معظم شهدا یک پشتوانه قوی برای تداوم انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: مادران شهدا اسوه‌های رشادت، شجاعت و دلاوری را در دامن پاک خود پرورانیده و سرلوحه بانوان جامعه اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: قطعا همسران شهدای مدافع حرم، امنیت و سلامت در تربیت فرزندان و  یادگاران این شهدا والامقام از مادران شهدای دفاع مقدس تبعیت خواهند کرد.

به گفته این مقام قضایی؛ با این اوصاف مادران و همسران شهدا پرچمدار خون سرخ شهدا، آرمان‌های انقلاب اسلامی و مایه عزت جامعه هستند.

گفتنی است در این دیدار رئیس سازمان قضایی استان با اهداء لوح و هدیه از مقام شامخ مادر و همسر شهید مدافع امنیت نبی‌الله خطیری که در چهارم دی ماه سال جاری به دست اشرار به شهادت رسید، تقدیر بعمل آورد.

انتهای پیام/


نظرات