08 تیر 1401 | ٣٠ ذو القعدة ١٤٤٣

شناسه: 202178

17 بهمن 1400 09:47

بازدید: 0

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی:

محمد امین آخوند صفری گفت: قبل از انقلاب مدعی این بودند که ایران یکی از قدرت های جهان در زمینه نظامی و ثروتی است؛ اما با این وجود مردم برای آن حکومت اهمیتی نداشت و به مردم خدماتی اینچنینی که انقلاب اسلامی ارائه می دهد؛ را ندادند و با این تفاسیر می توان گفت که آن حکومت مردمی نبود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ محمد امین اخوند صفری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: قبل از انقلاب، شرق گلستان از بسیاری از نعمات اعم از راه، گاز، آب شرب، خدمات بهداشتی و غیره محروم بود که به برکت این انقلاب دور ترین روستاهای شهرستان های شرق گلستان از تمامی خدمات لازم برخوردار شدند.

وی افزود: قبل از انقلاب به علت نبود امکانات بهداشتی و حمل و نقلی بسیاری از مادران باردار و بچه های آنها جان خود را از دست می دادند؛ اما در حال حاضر در تمامی روستاها شعب مختلف خانه های بهداشت و کادر لازم وجود دارد که مادران باردار را از ماه های اول تا روزهای پایانی بارداری تحت مراقبت خود قرار می دهند.

امام جمعه اهل سنت شهر فراغی ادامه داد: یکی از مشکلات دیگر مردم نبود وسائل حمل و نقل و راه آسفالته بود که با پیروزی انقلاب اسلامی شاهد افزایش خدمات در این زمینه هستیم به طوری که در حال حاضر در هر روستایی خودرو به وفور یافت می شود.

آخوند صفری به نقش مهم انقلاب اسلامی در پیشرفت روستا ها اشاره کرد و گفت: همانطور که یادآور شدیم؛ قبل از انقلاب روستاها هیچ امکانات خدماتی و رفاهی نداشتند و به برکت انقلاب روستاها مثل شهر شد و هر گونه خدمات ضروری در آن ارائه می شود.

امام جمعه شهر فراغی تاکید کرد: قبل از انقلاب مدعی این بودند که ایران یکی از قدرت های جهان در زمینه نظامی و ثروتی است؛ اما با این وجود مردم برای آن حکومت اهمیتی نداشت و به مردم خدماتی اینچنینی که انقلاب اسلامی ارائه می دهد؛ را ندادند و می توان گفت که آن حکومت مردمی نبود.

وی در پایان اشاره ای به نبود مدارس در روستاها داشت و گفت: دانش آموزش 7  ساله برای تحصیل مجبور بود بیش از 40 کیلومتر از روستای خود و بیش از 6  ماه از خانواده خود دور باشد؛ ولی در حال حاضر دانش آموزان حتی با اینترنت و فضای مجازی در خانه ها و مدارس می توانند به تحصیل خود ادامه دهند.

انتهای پیام/


نظرات