08 تیر 1401 | ٣٠ ذو القعدة ١٤٤٣

شناسه: 202236

14 اسفند 1400 10:16

بازدید: 0

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

وزیر نیرو:

علی اکبر محرابیان با اشاره به اینکه در استان گلستان با حجم وسیع پروژه های نیمه تمام رو به رو هستیم، ابراز امیدواری کرد سفر رئیس جمهور به گلستان موانع پیش روی این پروژه‌ها را برطرف کند.

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا؛ علی اکبر محرابیان هم اکنون در جلسه شورای اداری استان گلستان که با حضور رئیس‌جمهور در حال برگزاری است، اظهار کرد: کل منابع آب تجدید پذیر گلستان دو  میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب است که ۵۰ درصد سهم آب زیر زمینی و ۵۰ درصد سطحی است.

وی با بیان اینکه از ظرفیت آب های زیر زمینی ۵۰ درصد به صورت کامل استفاده می شود، افزود: ۹۰۰ متر مکعب آب سطحی که  مهار می شود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه سد نرماب ۳۵۰ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد، گفت: با بهره برداری از این سد به ظرفیت منابع آب های سطحی استان افزوده می شود و ۱۵۰ میلیون متر مکعب سهم دیگر سدهای استان است.

به گفته محرابیان؛ ۱۴۰ میلیون متر مکعب در بخش آب شرب استفاده می کنیم که ۹۵ درصد آن از چاه برداشت می شود.

وی بیان کرد: در افق طرح پیش بینی کردیم این عدد به ۱۸۰ میلیون متر مکعب برسد که ۷۰ میلیون متر مکعب آن سطح آب چاه باشد و مابقی آن از سد و آب شیرین کن ها برداشت شود.

وزیر نیرو از رئیس جمهور خواست تا در قالب طرح اضطراری برای پروژه های سدها اقدامات ضرب الاجلی ترتیب دهند.

محرابیان با اشاره به اینکه در استان گلستان با حجم وسیع پروژه های نیمه تمام رو به رو هستیم، ابراز امیدواری کرد سفر رئیس جمهور به گلستان موانع پیش روی این پروژه‌ها را برطرف کند.

وزیر نیرو با بیان اینکه به عنوان نماینده رئیس جمهور از شهرهای آق قلا و گرگان بازدید کردم، گفت: در فاضلاب در مصوبات سفر چند طرح اعتبار پیش بینی شده است ولی در شهر گرگان بخشی باید  فوری راه اندازی شود و اعتبار سفر کفاف نمی کند و انتطار داریم این اعتبار به ۱۲۰ میلیارد تومان برسد.

محرابیان گفت: در شهرستان آق قلا شهرک صنعتی اشتباه شده است و باید وزارت صمت مقداری زمین الحاق کند تا بتواند در زمینه صنایع تبدیلی گام بردارند.

وی تاکید کرد: با موافقت وزیر ورزش و جوانان پیست اسب دوانی آق قلا تکمیل می شود و مدیریت آن به پیست اسب دوانی استان واگذار می شود.

به گفته محرابیان، ظرفیت استان گلستان در پیک برق  یک هزار و ۱۰۰ مگاوات است و  نیاز استان یک میلیون و ۵۰۰ هزار مگاوات است و درصدد هستیم که این ظرفیت  را با افزایش ظرفیت نیروگاه علی آبادکتول ارتقا دهیم.

انتهای پیام/


نظرات