“عدو” شود سبب خیر اینجاست / آیا باید اتفاقی بیفتد تا “عماد”های سرزمین مان را دریابیم
تعداد بازدید تعداد 305 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۹ ق.ظ، یکشنبه، ۲۸ خرداد، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

آیا باید حتما یک حادثه ای چون حمله داعش به مجلس و یا یک عکس و فشار رسانه ها و افکار عمومی باشد تا برخی مسئولین را به خود بیاورد تا عمادهای این سرزمین را در یابند .

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ عماد کودک نجات یافته از چنگال تروریستهای خونخوار داعش در مجلس شورای اسلامی این روزها سوژه اصلی رسانه هاست .

نخستین بار خبرگزاری فارس در تهران روایتی هولناک و خواندنی از مادر عماد و علت حضورش در مجلس در زمان حمله تروریستها را منتشر کرد ، البته عکس بیادماندنی از صحنه نجات عماد توسط یک عکاس سوژه مصاحبه برای این خبرگزاری شد .

اما بعد از انتشار این مصاحبه همگان به دنبال این موضوع بودند که علت حضور عماد کوچولو در مجلس چه بود ؟

خانواده عماد گرگانی هستند و اسماعیل نژاد پدر عماد در رابطه با وضعیت سلامتی عماد می‌گوید: عماد روزی که به دنیا آمد تشنج کرد و به مدت ۱۱ روز در nicu بستری شد چراکه در شرایطی به دنیا آمد که مادرش از بیماری قند در دوران زایمان رنج می‌برد و انسولین مصرف می‌کرد.

وی بابیان اینکه طی این دو سال عماد سه بار برای ریه، گوش، حلق، بینی و … مورد عمل جراحی قرار گرفت، ادامه می‌دهد: عماد چند باری در بیمارستان طالقانی گرگان بستری‌شده بود ولی بار آخر که قبل از عید بود بیماری‌اش شدیدتر شد و دکتر معالجش که به بیماری او شک کرده بود آزمایشی نوشت و جواب آزمایش متأسفانه نشان می‌داد که عماد به‌نوعی mps مبتلاست، آن‌هم از نوعی که آنزیمش در کشور پیدا نمی‌شود.

اسماعیل نژاد می‌گوید: ما مطلع شدیم هزینه‌های درمان عماد بسیار بالاست و ارسال آزمایش‌هایش به خارج از کشور هزینه‌های میلیونی دارد به همین دلیل بعد از عید همسرم به مدت سه ماه به تهران رفت‌وآمد داشت و به ارگان‌های مختلفی ازجمله بهزیستی، کمیته امداد، علوم پزشکی و … برای دریافت کمک مراجعه می‌کرد اما متأسفانه هرکجا که می‌رفتیم دست رد به سینه ما زده می‌شود و از یک اداره به اداره‌ای دیگر پاس‌کاری می‌شدیم.

بخش هایی دیگر از سخنان پدر و مادر عماد گواه بر اینست که مسئولین تا قبل از این حادثه و مراجعه والدین ، برای کمک به عماد رغبتی از خود نشان نداده و این خانواده را در کوهی از غم در بروکراسی و کاغذبازی های اداری سرگرم کرده بودند که ناگهان اتفاقی عجیب افتاد .

12546

صبح روزی که عماد و مادرش به مجلس رفته بودند تا شاید کورسویی برای نجات عماد باز شود خداوند تو سر یه عده ای بنام داعش زد و آنها نیز به خیال خودشان برای فتح مجلس ایران به این مکان رفتند ، این تروریستهای وحشی اگر چه نتوانستند کاری بکنند و به وحدت و افتدار نظام صدمه ای بزنند اما برای عماد کاری بزرگ کردند .

امروز عماد شهرتی جهانی یافته و از گوشه و کنار برای کمک به او اعلام همکاری می کنند ، وزیر بهداشت او را به آلمان فرستاده تا آزمایشات بر روی او انجام شود ، نماینده ولی فقیه در استان گلستان با او دیدار کرده و قول همکاری داده است و دهها مزیت دیگر که خداوند نصیب عماد عزیز کرده است .

در همین رابطه رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: عماد به بیماری متابولیکی مادرزادی و مزمنی مبتلاست که در صورت انجام آزمایش های لازم و تایید نتیجه آنها باید پیوند مغزاستخوان شود، البته این پیوند برای او ممکن است مفید و یا مضر باشد والبته باید بررسی های لازم برای انجام پیوند روی این کودک انجام شود.

دکتر زارع نژاد تاکید کرد: این کودک پیش از این در بیمارستان شریعتی بستری بوده و همه کارهای درمانی وی به صورت رایگان انجام شده، فقط آنها برای ارسال نمونه به آزمایشگاه آلمان و ایاب و ذهاب، هزینه ای متقبل شده اند که به دستور وزیر بهداشت آن هزینه که حدود ۳ میلیون تومان بوده به خانواده وی مسترد شد.

وی تاکید کرد: البته این کودک مشکلات دیگری از جمله در شنوایی دارد،  ولی هیچ گونه نگرانی بابت هزینه های درمان وی وجود ندارد و همه کارهای او در بیمارستان شریعتی تهران و یا هر مرکز درمانی که لازم باشد،به صورت رایگان انجام خواهد شد.

اما یک نکته باریکتر از مو ؛ امثال عماد در این کشور زیادند و امثال مادران عماد روزها و ساعتها در ادارات و نهادها و دفاتر مسئولین پرسه می زنند تا بلکه راهی برای نجات دردانه های خود بیابند ، آیا باید حتما یک حادثه ای چون حمله داعش به مجلس و یا یک عکس و فشار رسانه ها و افکار عمومی باشد تا برخی مسئولین را به خود بیاورد تا عمادهای این سرزمین را در یابند .

انتهای پیام /

ارسال نظر