دیدار نورمفیدی و رئیسی در مشهد / ساخت زائرسرای گلستان در مشهد آغاز شد + تصاویر
تعداد بازدید تعداد 383 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۲۹ ق.ظ، پنج شنبه، ۱۹ مرداد، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

مراسم کلنگ زنی زائرسرای گلستانی ها در مشهد مقدس با حضور آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و آیت الله سید ابراهیم رئیسی تولیت استان قدس رضوی در مشهد برگزار شد .

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) در این مراسم در خصوص وقف زائرسرا و محدودیت های آن، گفت: وقف نامه ای که تنظیم می شود سند آن به نام بنیاد زائر استان ثبت می شود  و مدیریت از صفر تا ۱۰۰ با خود استان است و هیچ دخالتی را بنیاد زائر مرکزی ندارند.

سید حسین عابدی افزود : وقف فقط به این خاطر است که در آینده مسیر تغییر نکند بر همین اساس بنیاد زائر مرکزی فقط نظارت دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: زائرسراهای ارزان قیمت برای زائران کم درآمد استان های مختلف در مشهد با مشارکت خیرین و نظارت این بنیاد ساخته می شود.

عابدی افزود: در این راستا تاکنون مقدمات اجرای عملیات اجرایی ۲۸ زائرسرا برای ۲۸ استان کشور در مشهد فراهم شده و سه زائرسرا نیز به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار کرد: زائرسرای ارزان قیمت استان گلستان در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع با زیربنای چهار هزار متر مربع در ۹ طبقه و با گنجایش ۲۸۰ نفر ساخته می شود.

مدیر عامل بنیاد مرکزی زائر امام رضا (ع) گفت: برآورد هزینه ساخت این زائرسرا بدون در نظر گرفتن تجهیزات آن، ۶۰ میلیارد ریال است و براساس قراردادی که با پیمانکار منعقد شده، ساخت آن حداکثر در ۳۰ ماه به اتمام می رسد.

انتهاي پيام/

ارسال نظر