مردم را در زمان انتخابات از جنگ ترساندند/ برخی روز عاشورا بر سر دوراهی دنیا، نهایتا دنیا را انتخاب کردند
تعداد بازدید تعداد 233 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۴۹ ب.ظ، دوشنبه، ۱۷ مهر، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

رئیس دفتر آستان قدس رضوی گلستان گفت: بسیاری که دستشان به خون امام حسین(ع) آلوده شد باور نمی کردند به چنین روزی گرفتار شوند اما بر سر دوراهی دنیا نهایتا دنیا را انتخاب کردند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از دانشجو سلام؛ مراسم عزاداری سید الشهدا با همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام سید علی طاهری رئیس دفتر آستان قدس رضوی گلستان و نماینده دوره نهم مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: قدر این مراسمات را بدانید و مطمئن باشید صاحب این مجالس اجر آن را به شما می دهد و این توقیقی از طرف خود امام حسین(ع) است .

وی افزود: امام حسین(ع) جمله معروفی دارد که مردم عمدتا بنده دنیا هستند و دین را تا زمانی که منفعت برایشان دارد قبول دارند و هنگامی که حفظ دین برایشان سختی داشته باشد دینداران واقعی خیلی کم اند.

حجت الاسلام طاهری  ادامه داد: این جمله امام خیلی سنگین و هشداری برای همه دینداران است و باید همه ما خود را محک بزنیم و ببینیم تا کجا می توانیم پای دین بایستیم، باید ببینیم آیا امروز مانند کوفیان عمل می کنیم یا مانند ۷۲ تن اصحاب امام حسین(ع) هستیم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ۳۰هزار نامه از سوی مردم کوفه به امام فرستاده شد که البته هر نامه امضاءکنندگان متعددی داشت و با توجه به اینکه امام سابقه خوبی از کوفه نداشت پسر عموی خود را فرستاد و البته تا این لحظه هم خطری برایشان وجود نداشت از اینرو از وی دفاع کردند اما به محض ورود ابن زیاد فهمیدند دینداری خطرناک است و امام را تنها گذاشتند.

رئیس دفتر آستان قدس رضوی گلستان تصریح کرد: اگر می خواهیم بدانیم در لحظه سخت دیندار هستیم یا نه! باید ببینیم در لحظه شروع سختی های کوچک چطور عمل می کنیم.

حجت الاسلام طاهری افزود: اگر می خواهیم زغال وجود ما به الماس تبدیل شود باید سختیها را تحمل کنیم البته این را هم باید بدانیم که سختی را نباید برای خود درست کنیم.

وی به اتفاقات انتخابات اخیر اشاره کرد و گفت: مردم را در زمان انتخابات از جنگ ترساندند و بسیاری هم واقعا از این مسئله ترسیدند و مطمئنا این افراد در زمان امام حسین(ع) هم حتما در مقابل تهدیدات ابن زیاد صحنه را خالی می کردند.

وی گفت: بسیاری که دستشان به خون امام حسین(ع) آلوده شد باور نمی کردند به چنین روزی گرفتار شوند اما بر سر دوراهی دنیا نهایتا دنیا را انتخاب کردند.

نماینده دوره نهم مردم گرگان در مجلس خاطرنشان کرد: باید در این راه از شهدا کمک بگیریم و امثال شهید حججی را خدا به عنوان یک حجت به ما نشان داد تا ببینیم اگر دسترسی و همانند شدن با امام معصوم غیرممکن است اما می توان همانند این شهدا عمل کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر