هنرمندان برای معرفی آداب و رسوم روستایی تلاش کنند/تقویت اصالت دینی، اسلامی و فرهنگ ایرانی ضروری است
تعداد بازدید تعداد 431 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۱۴ ق.ظ، یکشنبه، ۲۰ اسفند، سال ۱۳۹۶ نظرات بدون نظر

از تمام جوانها می خواهم برای هر کاری تلاش کنند و حتما نتیجه خوبی خواهند گرفت، تلاش برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم روستایی و منطقه خود تلاشی ماندگار خواهد بود و مهمتر از آن تقویت اصالت دینی و اسلامی و فرهنگ ایرانی که ماندگاری خواهد داشت.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر رادکانا؛ شناسایی، بارورسازی، معرفی ظرفیتها، قابلیت های افراد جامعه از مهمترین مسئولیت های رسانه ها می باشد.

افرادی که با عشق و اراده محکم که با علاقه و عشقی سرشار به فراگیری علوم و هنر روی می آورند و اگر در همان سکوهای اولیه حرکت رو به رشد مورد حمایتهای معنوی و مادی قرار گیرند رشدی صعودی خواهند داشت و جایگاهها و افتخاراتی را برای خود و خانواده و منطقه در سطوح مختلف بدست می آورند.

تعالی حرکت در سخت ترین شرایط و با کمترین امکانات در اختیار بتواند شرایط تعالی را با سرعت خوبی طی کند خود افتخار بزرگی است آنهم در صحنه هنری که ظهور و بلوغش افتخار آفرین و نامدار خواهند بود.

در این مجال توفیقی بدست آمد تا با سرکار خانم زهرا نجاری بالاجاده که در هنر طراحی و نقاشی قلم سیاه تبحر داشته و مهارتهای بالایی را بدست آوردند و در فرسنگها فاصله با زادگاهش در نامداری و پر آوازگی نام بالاجاده با دیپلماسی هنری خود اهتمام دارد بیشتر آشنا بشویم.

به همین منظور گفتگویی صمیمی با این هنرمند بالاجاده ای ترتیب داده شد که به سمع و نظر شما همراهان گرامی رادکانا منعکس می شود.

سرکار خانم نجاری، لطفا خودتان را بیشتر برای همراهان رادکانا معرفی بفرمایید:
سلام؛ زهرا نجاری، ۳۴ ساله، دارای مدرک تحصیلی دیپلم رشته تجربی، مربی هنر طراحی و نقاشی، در ضمن مربی رشته والیبال هم هستم و آموزش میدم.

نام هنری این هنر (نقاشی) چیست و با چه ادوات و ابزاری هنرنمایی می کنید؟

هنر طراحی سیاه قلم، مداد رنگی، پاستل، رنگ روغن و مینیاتور، مینیاتور را در حد قلم گیری مهارت دارم، ابزار کار، با قلم و مدادهای، طراحی و کنته سیاه قلم کار می کنیم؛ کارها در سبک رعال است.

از چند سالگی به این هنر روی آوردین، در نزد چه اساتیدی این هنر را آموختین و در کجا؟

بنده از کودکی علاقه داشتم در دوران دبیرستان با کشیدن تصاویر دوستانم و استعدادی که در مدرسه نشان دادم مورد توجه یکی از مربیان قرار گرفتم و استادی رو به من معرفی کردند.

هنر نقاشی را در کنار استاد البرزی شروع کردم و بعد یک سال با استاد روحانی ادامه دادم سال ۷۸ تا هشتاد بود و اولین نمایشگاه رو در روستای خودم بالاجاده با حمایت جناب آقای شهریاری در تکیه برگزار کردم.

آیا تاکنون در مسابقات و نمایشگاه هایی هم شرکت کردید؟ کی و کجا؟
در نمایشگاه کارهای بنده به نمایش گذاشته شده؛ در علی آباد و کردکوی و در پاکدشت سه نمایشگاه برگزار کردم و دو نمایشگاه از کارهای هنرجویانم برگزار شد و از طرف فرهنگ و ارشاد پاکدشت مورد توجه قرار گرفتم.

جایگاه هنری شما در این هنر چیست؟
قرار شده درجه هنری بنده اعلام بشه، حتما می فرستم.

خانم نجاری، پیام هنری شما به جوانان و نوجوانان در گرایش به هنرهای اصیل ایرانی و اسلامی چیست؟

از تمام جوانها می خواهم برای هر کاری تلاش کنند و حتما نتیجه خوبی خواهند گرفت، تلاش برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم روستایی و منطقه خود تلاشی ماندگار خواهد بود و مهمتر از آن تقویت اصالت دینی و اسلامی و فرهنگ ایرانی که ماندگاری خواهد داشت.

از همه اونهایی که توانایی بلوغ استعدادی را در رشته ای دارند درخواست تلاش و کوشش برای معرفی و تعالی آن را دارم .

ظاهرا در ورزش هم فعالیتهایی داشته و دارید؛ چه رشته ای و در چه رده ای؟

ورزش را در دوران راهنمایی شروع کردم در کنار هنر اولین استارت مسابقات دانش آموزی بود اونجا مورد تایید خانم کیا قرار گرفتم و یک مدت در تیم کردکوی بودم و بعد بالاجاده با نداشتن سالن در آن زمان، ما تمرینات را در مدارس بعد ازظهرها انجام می دادیم و به مسابقات می رفتیم ‌و مربی گری را در تهران گرفتم.

حرف آخر شما با مردم کردکوی و روستای بالاجاده؟
اهالی روستایم مردم فهیم و کوشایی هستند و من این هنر و موفقیتم را مدیون مادر گلم و پدر مهربانم هستم.

پدرم که در آن شرایط سخت آن دوران که دخترها محدود بودند در یه کارهایی با آزاد گذاشتنم و با حمایتش در تمام مراحل چه در عرضه هنر و چه ورزش حامی من بودند.

 

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا؛ ضمن ارج نهادن به فعالیتهای هنری و ورزشی شما بانوی موفق بالاجاده ای و تکریم از تلاش ماندگار با طراحی و تصویر کشیدن صحنه های شایسته آرزوی موفقیت بیش از پیش برای شما را دارد و یک انتظار هم از شما هنرمندان بومی بالاجاده میرود تا در خلق آثار هنری خود از میراث گرانبهای فرهنگی خود و ظرفیتهای بالای آن در معرفی شهدای عزیز علمای بزرگوار و آداب و رسوم هم گامهایی مشهودی برداشته شود و از اینکه وقتی را برای این گفتگو در اختیار پایگاه خبری قرار دادید صمیمانه سپاسگزارم.

گفتگویی از عبدالرسول جوادی بالاجاده
 

انتهای پیام/

ارسال نظر