برخورد جدی دستگاه قضا با محتکران/ تاکید بر روی کار آمدن مدیران توانمند/ برخی سیاسیون به جاده انقلاب بازگردند
تعداد بازدید تعداد 91 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۱۸ ب.ظ، جمعه، ۱۹ مرداد، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

امام جمعه شهر دلند از دستگاه قضا خواستار برخورد جدی با محتکران و از رئیس جمهور خواستار برکناری میران بی عرضه و روی کار آمدن مدیران توانمند شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ حجت الاسلام محسن کیایی امام جمعه شهر دلند در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به حواشی اخیر درباره اموال ائمه جمعه گفت: دشمنان قسم خورده این نظام و حکومت دینی در صدد ایجاد شکاف بین مسئولین و مردم و مردم و روحانیت هستند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه حقوق ندارند، اظهار کرد:  ۲۲۵ هزار تومان در حساب بانک صادراتم وجود دارد که این مبلغ برای شهریه است نه حقوق.

حجت الاسلام کیایی افزود: در دانشگاه با تدریس دروس عمومی یک واحدی در طول یک ترم ۸۰۰ الی ۹۰۰ هزار تومان به حساب واریز می شود.

وی بیان کرد: تمامی حقوق حق التدریسی من در طول یک ماه ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان است.

وی افزود: چون روحانیت پشتیبان انقلاب و جلودار حرکت های نظام هستند و همدلی بین مردم ایجاد می کنند باعث توطئه دشمن شده است.

خطیب نمازجمعه دلند  اظهار کرد: این روزها باید هوشیاری را چند برابر کرد و هر تجمعی باید با مجوز باشد چون دشمن در بدنه روحانیت به دنبال ایجاد حائل بین دین و مکتب و ارزشهاست.

مسئولین نظام، باید افراد بی عرضه را وارد میز خدمت نکنند

وی با بیان اینکه باید توجه کنیم و هوشیارتر باشیم که این دشمنی ها در طول تاریخ بوده ، گفت:  قوای سه گانه انسانهای باتعهدی هستند و با داشتن روحیه جهادی و انقلابی برای مردم و پابرهنگان جامعه دغدغه دارند اما در کنار این انسانهای خدوم، انسانهای نااهل، بی عرضه، نالایق و بی کفایتی هستند که به بدنه نظام راه پیدا کردند و باعث ناامیدی مردم می شوند و مسئولین نظام، باید افراد بی عرضه را وارد میز خدمت نکنند.

امام جمعه دلند بیان کرد: خدا نگذرد از آن مسئولی که به خاطر بی عرضگی آن، مردم به نظام بدبین می شوند و این بی عرضگی مسئول باعث می شود که مردم بگویند چرا رهبری ورود پیدا نمی کند.

وی افزود: رهبری ۱۰ سال است که می گوید اقتصاد مقاومتی و شعارهای ایشان برای اقتصاد و کشور است و نیز در کدامین دولت بوده که رهبری به دستگاه نظام تذکر ندهد.

در نظام با سوءمدیریت و ضعف مدیریت مواجه شده ایم

حجت الاسلام کیایی گفت: در نظام جمهوری اسلامی مشرک وجود ندارد و بهترین قانون دنیا را داریم تاجایی که سازمان ملل منشور قانون عهدنامه مالک اشتر را مطالعه می کند در حالیکه کدام یک از مسئولین ما این عهدنامه را می خوانند.

چین اقتصادی رئیس جمهور محبوب کشورمان نیاز جدی به تحول دارد

وی با بیان اینکه در نظام با سوءمدیریت و ضعف مدیریت مواجه شده ایم، افزود: چین اقتصادی رئیس جمهور محبوب کشورمان نیاز جدی به تحول دارد و برکناری میران بی عرضه و روی کار آمدن مدیران توانمند از خواسته های به جد مردم است.

امام جمعه دلند عنوان کرد: دستگاه قضا باید با کسانی که با احتکار باعث شدند که زندگی روزمره مردم به سختی بگذرد، مقتدرانه برخورد کند و با حکم شلاق به مجازات برسند تا برای دیگران درس عبرتی باشد و این نیز از خواسته های به جد مردم است.

وی ضمن تسلیت فرارسیدن شهادت امام جواد (ع) گفت: در دستگیری از نیازمندان می شود از این امام رئوف تقلید کرد و مادر امام جواد(ع) بانویی پاک دامن و بافصیلت که به مولودی پرخیر و برکت یاد می شود.

وی افزود: در روز شهادت امام جواد (ع) از ساعت ۱۷:۳۰ عصر هیات های عزاداری از مصلی به سمت امامزاده قاسم (ع) حرکت می کنند و همچنین در شب شهادت نیز مراسم عزاداری در مساجد و اماکن برگزار می شود.

خطیب نماز جمعه گفت: از بنیاد مسکن شهرستانهای رامیان و ازادشهر برای برگزاری میز خدمت در نمازجمعه این هفته تشکر و قدردانی کرد.

وی با تبریک روز خبرنگار تصریح کرد: خبرنگاران به شایستگی و با اخلاص برای تهیه اخبار درست تلاش می کنند  و از همه خبرنگاران با توجه به تعهدی که در کارشان دارند تشکر می کنیم.

وی با اشاره به ۲۲ مرداد سالروز ازدواج حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) خاطرنشان کرد : خیلی از معوقات بانکی وجود دارد که مانع پرداخت وام های ازدواج جوانان از سوی بانک ها می شود و باید صاحبان وام های بانکی هرچه زودتر معوقات خود را پرداخت کنند.

در بین الصلوتین نمازجمعه این هفته شهر دلند از خبرنگاران سایت گل رامیان، صدا و سیما و شهر دلند که در پوشش اخبار این شهر همکاری بیشتری داشتند توسط امام جمعه، شهردا و شورای این شهر تقدیر شد.

امام جمعه موقت گرگان : دوری از قرآن عامل مشکلات دنیای اسلام

حجت‌الاسلام قربانعلی امام‌جمعه موقت گرگان برقرار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه گرگان اظهارکرد: قرآن وسیله نزدیکی دل‌هاست و علت مشکلات امروز جامعه ما دوری از قرآن است و باید تلاش کنیم به سوی قرآن برویم.

وی بابیان اینکه شیعه واقعی کسی است که ظاهر و باطنش یکی باشد ، گفت: شیعه واقعی آنچه خدا به او دستور داده انجام می‌دهد مانند نمازگذاشتن ، پرداخت خمس و زکات و از آنچه خدا منع کرده دوری می‌کند همچون غیبت کردن و می‌توانند بگویند شیعه امام علی (ع) هستند.

امام‌جمعه موقت گرگان تاکید کرد:  ما با رفتارمان دل امام خود را نباید نرنجایم چرا که ادعای شیعه بودن تنها به زبان نیست به رفتار و اعمال است.

وی افزود: عده‌ای تلاش می‌کنند تا ازدواج ‌شان در روز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) باشد اما با رفتارهای خود سبب رنجش امام خود می‌شوند و این هم نشان شیعه ‌بودن نیست.

حجت الاسلام برقرار تصریح کرد: رستگاران تقوای الهی و گوش شنوا دارند و دستورات الهی را می‌شنوند و آنها را اطاعت می‌کنند و سرمایه‌های معنوی و مادی خود را در دین خود هزینه می‌کنند که این نشان افراد رستگار است.

امام جمعه بندرگز: برخی سیاسیون جاده انحرافی را آدرس می‎دهند

حجت‎الاسلام سیدابوالفضل حسینی در خطبه‎های نمازجمعه بندرگز اظهارکرد: امروز کمتر کسی است که نداند که مطالبه جدی مردم اقتصاد است اما برخی سیاسیون آدرس غلط می دهند .

وی ادامه داد: برخی ذهن های بیمار به جای مطالبه مردم به دنبال مطالباتی هستند که فقط در ذهن خود این اشخاص و عده قلیلی از همفکرانشان قرار دارد و آن را راهکار رفع مشکلات اقتصادی می دانند.

امام جمعه بندرگز گفت: نایب رئیس مجلس در این شرایط اقتصادی به ‎جای مطالبه برخورد با اخلالگران اقتصادی از وزیردادگستری در خصوص رفع حصر سران فتنه می‎پرسد و وقت مجلس را اینگونه به هدر می‎دهد.

وی با اشاره به توئیت نماینده دیگر تهران ، گفت: به ‎جای مطالبه‎گری خواست‎های مهم مردم دنبال حاشیه ‎سازی و دورکردن اذهان از مسائل اصلیست ، مطالبه مردم را رفع حصر دانسته است!

حسینی با اشاره به ارائه ۱۵ راهکار برای رفع مشکلات اقتصادی توسط رئیس دولت اصلاحات گفت: در زمان دولت ایشان مطالبات اصلی مردم به فراموشی سپرده شده بود و علناً سیاست را بر اقتصاد اولویت می‎دادند.

وی ادامه داد: از ۱۵راهکار پیشنهادی رئیس دولت اصلاحات حتی یک مورد اقتصادی نیست و فقط به مسائل سیاسی از جمله رفع حصر و آزادی زندانیان سیاسی و عفو عمومی پرداخته است.

امام جمعه بندرگز با بیان اینکه برخی بی‎جهت اذهان عمومی را منحرف نکنند، افزود: آنها باید پاسخگوی وضعیت فعلی دولتی باشند که در ایام انتخابات ضمانتش را کردند؛ مطالبه مردم مشخص و شفاف است ، فضاسازی رسانه‎ای ضدانقلاب دست و پای شما را گم نکند به جای اینکه جاده انحرافی را آدرس بدهید، به مسیر اصلی که جاده انقلاب است بازگردید.

انتهای پیام/

ارسال نظر