«محمدقاسم انتصاری» به همرزمان شهیدش پیوست/ فرزند شهیدی که پدرش را برادر خطاب می‌کرد
تعداد بازدید تعداد 261 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۰۰ ق.ظ، شنبه، ۲۱ مهر، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

پاسدار شهید محمدقاسم انتصاری بامداد امروز پس از تحمل سال‌ها رنج جانبازی به خیل همرزمان شهیدش پیوست.

به گزارش سرویس ایثار و شهادت رادکانا؛ پاسدار شهید محمدقاسم انتصاری بامداد امروز پس از تحمل سال‌ها رنج جانبازی به خیل همرزمان شهیدش پیوست و پیکر این پاسدار شهید قرار است فردا همزمان با سومین روز ماه صفر در امامزاده عبدالله علیه‌السلام شهرستان گرگان تشییع و خاکسپاری شود.

محمدقاسم انتصاری جانباز ۳۰ درصد شهرستان گرگان که در دوران دفاع مقدس به مقام جانبازی رسیده بود پس از ۳۵ سال درد و رنج بیماری به خیل شهدا پیوست و آسمانی شد، این شهید والامقام در عملیات کربلای پنج به مقام جانبازی از ناحیه پا نائل شد.

پیکر مطهر این جانباز شیمیایی دوران پرافتخار دفاع مقدس که بامداد روز جمعه ۲۰ مهرماه جاری، دعوت حق را لبیک گفت فردا شنبه ساعت ۱۴ از محل امامزاده عبدالله علیه السلام شهرستان گرگان تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده می‌شود.

این جانباز شهید متولد سال ۱۳۴۱ بود که بامداد روز جمعه در سن ۵۶ سالگی در بیمارستان شهید صیاد شیرازی دعوت حق را لبیک گفت و به یاران شهیدش پیوست.

خانواده این شهید والامقام از عموم مردم شهیدپرور و ولایتمدار گرگان دعوت کردند تا در مراسم تشییع این شهید شرکت کنند.

* برادر شهید انتصاری: پسرش هم پدر را برادر خطاب می‌کرد

برادر این جانباز شهید در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: محمدقاسم سال ۱۳۶۰ زمانی که ۱۹ سال داشت به جبهه رفت تا دین خود را به امام و انقلاب ادا کند.

محمدباقر انتصاری ادامه داد: برادرم در سال ۱۳۶۲ ازدواج کرد اما به حرمت خون شهدا مراسم عروسی نگرفت این مسئله را در همان زمان با همسرش توافق کرده بود.

وی به صحبت‌های یکی از سرداران لشکر ۲۵ کربلا درباره برادر شهیدش اشاره و تصریح کرد: ما همه جنگ رفتیم اما محمدقاسم در جنگ زندگی کرد.

برادر این پاسدار شهید توضیح داد: محمدقاسم یک پسر ۳۳ ساله دارد که بعد از جنگ چهره پدرش را نمی‌شناخت، آنها با ما زندگی می‌کردند، ما هر وقت به محمدقاسم می‌گفتیم داداش؛ پسرش هم پدر را برادر خطاب می‌کرد.

انتصاری از سال‌های حضور بردارش در زمان جبهه و جنگ یاد کرد و افزود: محمدقاسم از سال ۱۳۶۰ به جبهه رفت و دائما در میدان‌های جنگ بود، او دوران نقاهت را در کنار خانواده گذراند در عملیات کربلای پنج همرزمانش شهید شدند اما ایشان به مقام جانبازی نائل شد.

وی ادامه داد: محمدقاسم زمانی که دوران نقاهت را می‌گذراند دوباره راهی جبهه شد و تا پایان جنگ در جبهه بود و در عملیات مرصاد و پاکسازی منطقه حضور داشت.

محمدباقر به روحیات خاص محمدقاسم اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: با وجود آنکه مدت حضورش در جبهه زیاد بود اما اهل خاطره تعریف کردن از آن دوران نبود محمدقاسم راننده تانک بود از ناحیه پا مجروح شد ترکش در تمام بدنش جا خوش کرده بود و خیلی اذیتش می‌کرد سرب‌هایی که وارد بدن محمدقاسم شده بود به راه تنفسی ایشان فشار می‌آورد حتی پزشکان نمی‌توانستند از بدنش اسکن بگیرند، بیمارستان مشکل تنفسی ایشان را به دلیل آسیب‌های شیمیایی تائید کرده بود.

وی ادامه داد: جراحت‌ها کم کم در بدن محمدقاسم اثر گذاشت و سه سال اخیر برادرم را به تخت وابسته کرد هر روز حالش بدتر می‌شد تا اینکه بامداد امروز شهد شهادت را نوشید و به همرزمان شهیدش پیوست.

محمدباقر از اوصاف برادر شهیدش یاد می‌کند و می‌افزاید: پاسدارانی که می‌خواستند مدافع حرم شوند قبل از رفتن پیش محمدقاسم برای خداحافظی می‌آمدند ایشان با اینکه حال و روز خوبی از لحاظ جسمانی نداشت اما خیلی اصرار به رفتن می‌کرد حتی می‌خواست در زمینه آموزش به جوانان بر اساس تخصص‌های زرهی که داشت خدمت کند.

وی با بیان اینکه محمدقاسم خیلی به ولایت‌پذیری و ولایتمداری اهمیت می‌داد، گفت: برادرم همیشه تاکید داشت گوش به فرمان ولایت باشیم حالا پسرش در مقام یکی از سبزپوشان ولایت در سپاه پاسداران مشغول فعالیت است تا پرچم پدر روی زمین نماند./فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر