آثار ثبتی شهرستان کردکوی به ۵۲ اثر تاریخی رسید
تعداد بازدید تعداد 574 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۲۴ ق.ظ، یکشنبه، ۲۹ مهر، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کردکوی از ثبت ۵ اثر تاریخی جدید در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ حمیدرضا منوچهری از ثبت ۵ اثر تاریخی جدید در شهرستان کردکوی خبر داد و گفت: با اعلام ۵ اثر ثبتی در شهرستان کردکوی، جمع آثار ثبتی به ۵۲ اثر تاریخی رسیده است.

وی اظهار داشت: تلاشهای بسیاری در سنوات اخیر برای شناسایی، معرفی و ثبت آثار معنوی، تاریخی و بنایی در سطح شهرستان از سوی کارشناسان بعمل آمده که الحمدالله نتیجه این خدمات، ثبت ۵ اثر دیگر در سطح شهرستان شده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کردکوی به نقش اداره شهرستان در حفظ و نگهداشت این آثار اشاره کرد و افزود: برای حفاظت از آثار تاریخی، سرکشی ها و بازدیدهای مستمر هفتگی یگان حفاظت و ارائه گزارشات منظم و هماهنگی دستگاههای اجرایی برای حفظ آثار و جلوگیری از تخریب یا تعرض به آثار از مهمترین برنامه های این اداره است.

منوچهری تصریح کرد: برای آثار بنایی هم نگهداری و در صورت ضرورت مرمت و بازسازی آن با مشارکت مردمی و دستگاههای مرتبط انجام می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان کردکوی دارای ظرفیتهای بالایی از شناسایی، معرفی و ثبت آثار معنوی، تاریخی و بنایی است، خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم آن فراهم و به کمیته های مربوطه در اداره کل استان و کشور اعلام شده است تا با انجام فرایندهای ثبتی آن ان شاءالله به آثار ثبتی شهرستان در آینده اضافه شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کردکوی همکاری و مشارکت عمومی را در نگهداشت و حفظ آثار شهرستان لازم و ضروزی دانست و گفت: مردم شهرستان کردکوی در صورت مشاهده تخریب یا تعرض به آثار ثبتی مراتب را به یگان حفاظت یا نیروی انتظامی اعلام دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر