آئین تجلیل از رانندگان در کردکوی برگزار شد+تصاویر
تعداد بازدید تعداد 397 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۱:۵۴ ق.ظ، سه شنبه، ۲۷ آذر، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

آئین تجلیل از رانندگان ناوگان حمل و نقل شهری متشکل از تاکسی شهری و سرویس مدارس با حضور معاون فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی در تالار شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ ۲۶ آذر، روز ملی حمل و نقل ایران است. تعیین این روز به این مناسبت در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه‌سازی جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل در اقتصاد ایران، از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور صورت گرفت.

پیشینه نامگذاری روز ملی حمل و نقل
در تاریخ تحولات صنعت حمل و نقل در کشور، روزهای سرنوشت سازی بوده اند که نقشی تعیین کننده در انسجام شبکه حمل و نقل داشته اند و ۲۶ آذرماه سال ۱۳۶۱، از شمار چنین روزهایی است.

در این روز و در بحبوحه جنگ تحمیلی، حدود یکصد کشتی حامل کالا در بنادر جنوبی کشور، در انتظار تخلیه بار بود و بروز بحران ناشی از اتمام ذخیره کالاهای اساسی در کشور، تهدید کشتی های منتظر از سوی عراق و نیز شمول بیمه های جنگی، نگرانی هایی را برای مسئولان فراهم آورده بود. در همین روزها، رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی رحمه الله در پیامی تاریخی، کامیونداران کشور را به مشارکت در تخلیه هر چه سریع تر کشتی ها فراخواندند.

به دنبال فرمان تاریخی حضرت امام خمینی رحمه الله مبنی بر تخلیه کشتی های منتظر در بندرهای جنوبی کشور، ایران زمین شاهد بسیج عمومی کامیون داران گردید و صحنه های کم نظیری از فداکاری، ایثار و تلاش شبانه روزی به ثبت رسید و این روز را در تاریخ کشور در یادها ماندگار ساخت.

پانزده سال پس از زمان صدور فرمان حضرت امام رحمه الله، به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و در جهت آگاهی اقشار مختلف مردم از نقش و جایگاه والای شبکه گسترده حمل و نقل کشوری، در سال ۱۳۷۶ از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور، ۲۶ آذر به عنوان «روز حمل و نقل» شناخته شد.

بنابراین گزارش؛ در کنار تمامی رانندگان حمل و نقل جاده ای درون شهری و برون شهری رانندگانی بسیار تلاشگر و زحمت هستند که صادقانه با تمام مشکلات و کاستی به خدمت رسانی به مردم مشغول هستند.

آنان رانندگان تاکسی شهری هستند که روزانه بارها سوار بر خودروهای این عزیزان می شویم و از خدمات آنان بهره می شویم.

به همین مناسبت آئین تجلیل از رانندگان ناوگان حمل و نقل شهری متشکل از تاکسی شهری و سرویس مدارس با حضور معاون فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی در تالار شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی برگزار شد.

در این مراسم از تمامی رانندگان تجلیل و همچنین از ۴ راننده بازنشسته تجلیل بعمل آمد.

تصاویری از این مراسم:

عکاس: علی لیاقتی

انتهای پیام/

ارسال نظر