تاثیرگذاری مرضیه هاشمی در جامعه آمریکا زیاد است/ وزارت امور خارجه ورود کند/ منتقدان تاثیر گذار در آمریکا دستگیر می شوند
تعداد بازدید تعداد 250 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۴۲ ب.ظ، پنج شنبه، ۲۷ دی، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

کارشناس مسائل آمریکا به دستگری مرضیه هاشمی در آمریکا اشاره کرد و گفت: سبک دولت آمریکا معمولاً دستگیری خبرنگار مشهور نیست و با توجه به اینکه به هر حال این گونه اقدامات هزینه دارد و از طرفی آمریکایی ها هم ادعای آزادی بیان و دموکراسی دارند، معمولاً انواع فشارها را اعمال می کنند و از هیچ گونه آزار و اذیتی دریغ نمی کنند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، فواد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به دستگیری مرضیه هاشمی توسط پلیس اف بی آی آمریکا به خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: سبک دولت آمریکا معمولاً دستگیری خبرنگار مشهور نیست و با توجه به اینکه به هر حال این گونه اقدامات هزینه دارد و از طرفی آمریکایی ها هم ادعای آزادی بیان و دموکراسی دارند، معمولاً انواع فشارها را اعمال می کنند و از هیچ گونه آزار و اذیتی دریغ نمی کنند.

وی به چرایی دستگیر خبرنگار آمریکایی پرداخت و تصریح کرد: آمریکایی ها زمانی فرد خاطی و منتقد را دستگیر می کنند که آزار و اذیت ها و فشارها علیه او جواب ندهد و همچنین این فرد در اذهان عمومی و سطح جامعه تاثیر گذار باشد.

کارشناس مسائل آمریکا افزود: خانم هاشمی این ویژگی را داشت و هم در سطح بین الملل چهره شناخته شده و تاثیر گذاری بود و هم در داخل آمریکا برای قشر جوان کشور و مردمی که بعضاً تحت تاثیر تبلیغات رسانه های آمریکایی هستند.

ایزدی بیان داشت: فردی که شیفته آمریکا نبوده و خودش آمریکایی و منتقد سیاست خارجه آمریکا باشد، تاثیر گذار است.

وی خاطر نشان کرد: در کشوری که بخشی از جامعه آن قرار است متاثر از تبلیغات آمریکایی باشد به همین جهت تاثیر گذاری مرضیه هاشمی بالا بوده و آمریکایی ها راهی جز دستگیری او نداشتند.

ایزدی در پاسخ به این سوال که “وظیفه وزارت امور خارجه ایران در واکنش به این اقدام چه خواهد بود؟” گفت: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مسئولیت دارد که حتماً به این ماجرا ورود کند، زیرا مرضیه هاشمی تابعیت ایرانی دارد و فردی که تابعیت ایرانی دارد و در کشور دیگری دستگیر می شود وزارت امور خارجه حتماً باید ورود کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر