پرداخت خسارت کشاورزان سیل زده گلستان /خسارت ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی
تعداد بازدید تعداد 66 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۳ ب.ظ، پنج شنبه، ۱۵ فروردین، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: نخستین مرحله پرداخت غرامت کشاورزان خسارت دیده سیل در گلستان از امروز آغاز شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز گلستان، حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: به بهره برداران بخش کشاورزی که محصولات شان را بیمه کرده بوده اند خسارت پرداخت می‌شود.
وی افزود: طبق قولی که داده بودیم امروز اولین فقره پرداخت از مرحله اول به کشاورزان داده می‌شود.
حسن نژاد گفت: بیش از ۷۱ هزار مورد غرامت خسارت دیدگان در ۱۶ استان کشور تاکنون توسط کارشناسان، ارزیابی شده است و تلاش می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان خسارت مابقی اراضی و واحد‌های تولیدی را نیز ارزیابی کنیم.
وی گفت: میزان خسارات پرداختی به سیل زدگان مطابق با تعهدات بیمه نامه‌هایی که از ما خریداری کرده اند محاسبه و پرداخت می‌شود.
حسن نژاد با بیان اینکه حجم خسارات بالا است گفت: تا امروز بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان از خسارت جمع بندی شده است و این ارزیابی همچنان ادامه دارد.
همچنین  مختار مهاجر رئیس جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: در سیل اخیر ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی از بین رفته است و ۳۲۰ هزار هکتار در حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد آسیب دیده اند.
وی گفت: ۷۷ هزار هکتار از این اراضی تحت پوشش بیمه است و امروز با حضور قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی پرداخت غرامت‌های آنان آغاز می‌شود.
وی گفت: برای مزارعی که بیمه نشده اند نیز مطابق مصوبه هیئت دولت و متناسب با خسارات وارده تا سقف دو میلیون تومان به ازای هر هکتار، غرامت پرداخت می‌شود که این پرداخت از هفته آینده آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/
ارسال نظر