سیل هایی که محمدرضا صالحی در گلستان با آن مواجه می شود
تعداد بازدید تعداد 115 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۷:۴۹ ب.ظ، یکشنبه، ۲۲ اردیبهشت، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

یک کارشناس ارشد علوم سیاسی از سیل هایی که منتظر محمدرضا صالحی در کسوت استانداری گلستان هست ، نوشت و افزود : سیل ویرانگر گلستان ، ناکارآمدی دولت ، سهم خواهی های اصلاح طلبان و اختلافات ایدئولوژیک اصولگرایان منتطر صالحی است .

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ یادداشت : گاهی وقتها فکر می کنم آمدن صالحی شاید بد هم نباشد ، او بومی استان گلستان  است و زاده شهر گرگان و قطعا با سابقه خوبی که در کشور دارد می تواند اقدامات خوبی انجام دهد هر چند معتقدم در وضعیت کنونی او هم مثل سایر دولتمردان ما یدبیضایی برای حل مشکلات قفل شده کشور ندارد در حالیکه ریس دولت هم کلیدش را گم کرده است .

اما آمدن صالحی او را با چند سیل مواجه می سازد :

سیل اول تبعات و آثار سیلی است که از ۲۸ اسفندماه گذشته گریبانگیر استان شده و هنوز هم ادامه دارد ، بدون شک ترمیم ، بازسازی ، بهسازی و روند امدادرسانی به حجم گسترده ای از مردم سیلزده و مناطق شمالی استان بار سنگینی است که بر روی دوش صالحی خواهد افتاد .

سیل دوم ناکارآمدی دولت و عدم تحقق وعده هایی است که طی شش سال گذشته بر زمین مانده و موج گرانی ها و فشار اقتصادی مردم را نسبت به دولت بی اعتماد و متوقع کرده است و این دوسال آخر این صالحی است که سیبل انتقادات تند و بی رحمانه مردم می شود .

سیل سوم سهم خواهی های کشنده احزاب و گروههای سیاسی اصلاح طلب استان است(خاصه در سال منتهی به انتخابات مجلس) که برای صالحی بازی دوسر باخت خواهد بود ، او اگر تن دهد که قافیه را باخته و تصمیم گیر اصلی مسائل استان نخواهد بود(کافی است مثل زمان مناف هاشمی حزبی پیدا بشود و لیست ۷۰۰ نفره ای برای انتصابات بدهد) و اگر تن ندهد می شود حسن صادقلو و مورد آماج حملات تند رسانه ای افرادی که تا دیروز سینه چاک آمدنش بودند ، قرار می گیرد.

سیل چهارم رقبای سیاسی اصولگرا که دلایل ایدئولوژیک برای مخالفت با استاندار اصلاح طلبی دارند که پایبندی شدیدی به سیاستهای غربگرایانه دولت نظیر سند ۲۰۳۰ ، برجام ,fatf و cft دارد و قطعا توسط این گروه سیاسی هم مورد نقد جدی قرار خواهد گرفت ، این جریان رسانه های قوی در  فضای مجازی استان دارد و با این روابط عمومی ضعیف دولت ، او کار سختی خواهد داشت.

ضمن اینکه سخت ترین کار ممکن اینست که صالحی دو انتخابات مهم مجلس و  ریاست جمهوری را به صورت کاملا بی طرف به سرانجام برساند .

به هر حال به نظر می رسد خود صالحی هم شرایط سخت روز را درک کرده و‌می داند استانداری در این شرایط  بحرانی می تواند ذهنیت خوبی که مردم استان از او دارند و او را اسطوره و نماد شهرشان می پندارند ظرف چند ماه بعد از حضورش در کسوت استانداری تبدیل به سرابی شود .

جواد عموزاد خلیلی – روزنامه نگار و کارشناس ارشد علوم سیاسی

انتهای پیام /

ارسال نظر