اندر حکایت جشنواره فرهنگی و هنری روستا در غرب گلستان/گلایه مردم بالاجاده از عدم برگزاری جشنواره در این روستا
تعداد بازدید تعداد 449 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ، سه شنبه، ۱۸ تیر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

در جلسه فرمانداری که با حضور بخشدار مرکزی و روسای ادارات کردکوی تشکیل شد بنا به پیشنهاد شورای اسلامی بالاجاده، محل برگزاری جشنواره در روستای بالاجاده تایید و سرانجام با بیان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان مصوب و رسانه ای شد که بعد از مدتی محل اجرای جشنواره تغییر و به نام روستای یساقی ورق خورد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ با توجه به اعلام رسمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان در رسانه ها برای برگزاری جشنواره غرب گلستان در روستای بالاجاده اطلاعیه برگزاری آن در روستای یساقی تبلیغ می شود.

علتها و چراهای این تغییر؟؟؟؟؟

در جلسه فرمانداری که با حضور بخشدار مرکزی و روسای ادارات کردکوی تشکیل شد بنا به پیشنهاد شورای اسلامی بالاجاده، محل برگزاری جشنواره در روستای بالاجاده تایید و سرانجام با بیان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان مصوب و رسانه ای شد که بعد از مدتی محل اجرای جشنواره تغییر و به نام روستای یساقی ورق خورد.

این خود واقعیت تمثیل ” به نام بالاجاده و به کام یساقی ” است.

لااقل حرمت کلام و پیام مدیرکل استان را اعتباری می دادید!

این حکایت عجیب مدیریت در این استان و شهرستان است؟


اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، فرماندار کردکوی و بخشدار مرکزی…

حتی جشنواره یا یک حرکت فرهنگی را چون سایر خدمات اجتماعی عمرانی و فرهنگی دیگر، از اهالی روستای بالاجاده با این همه سابقه فرهنگی دریغ کردید؟؟؟

حتما اطلاع دارید که؛ بالاجاده ظرفیت کارهای بزرگتر از این را دارا می باشد که متاسفانه به چشمتان نمی آید.

لطفا روستای بالاجاده را هم با عینکی که به سایر روستاها می بینید، ببینید!!!

خانم مدیر کل

آقایان مدیر و کارشناسان اداره کل

فرماندار کردکوی

بخشدار مرکزی کردکوی

روستای بالاجاده هم خواسته و ناخواسته در حوزه جعرافیایی شهرستان کردکوی قرار گرفته است لذا اینگونه با نگاه هایتان این روستا را از همه خدمات اجتماعی و فرهنگی محروم نکنید.

سوال اینجاست در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چه می گذرد که نظر کارشناسان اداره کل بعد از رسانه ای شدن و اعلام نظر مدیرکل محترم اعلام و اجرایی می شود.

خانم مدیرکل، مستحضر باشید که فرماندار کردکوی در جلسه ای که به همین منطور تشکیل گردید، دستور بررسی ظرفیتهای روستاها را به کارشناس آن اداره صادر کرده و جنابتان بعد از ۴۸ ساعت اعلام کردید که این جشنواره در غرب گلستان در روستای بالاجاده کردکوی برگزار می شود چه اتفاقی افتاده است که کارشناسان بعد از بررسی و اعلام نظر قطعی روستای دیگری را در نظر می گیرند؟

آیا همه امورات کارشناسی آن اداره کل اینگونه است که پس از تصمیم و اعلام نظر مدیرکل، کارشناسان تغییر رای می دهند؟

ما هم به پرده خوانی سیاسی عملکردی و حمایتی شما و مدیران شهرستان کردکوی در این قضایا واقفیم و از حقوق پایمال شده مردم با فرهنگ و با قدمت تاریخی و ادبیات اصیل و از اولین برگزار کنندگان اولین جشنواره ملی روستایی به نام حضرت علی اکبر علیه السلام و انتخاب جوانان موفق که چند سال متوالی در پایتخت جمهوری اسلامی با حضور وزرا و وکلا و مدیران ارشد نظام و صدها برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و ورزش که باهمت جوانان پرشور این روستا و تلاش شورای اسلامی در دوره های متفاوت انجام شد دفاع خواهیم کرد.

به نظر میرسد شناخت شما از سبقه تاریخی و فرهنگی بالاجاده اندک هست که با نگاه های متفاوت به این روستا از سایر روستاهای استان، حتی از روستاهای دور افتاده از مرکز هم بسته تر عمل می شود.

توجه شما و سایر مدیران را به مجموعه ای بیش از ۲۰۰ اثر منتشره از ادبا، فرهیختگان و اندیشمندان روستا و فعالیت رسانه ای بیش از چند دهه و افتخار اولین خبرنگاری رسمی غرب گلستان را جلب می کنم شاید در کنار ظرفیتهای گردشگری از جنگل کم نظیر لرگی، آبشار و جنگل داو و سد خاکی لمبک و دهها اثر تاریخی و میراث فرهنگی مطالعه ای کنید تا در نگاه کارشناسان آن اداره کل آید.

البته حرکت غریبی بر مردم این روستا نیست عادت دارند که حتی مدیران استان و شهرستان؛ باحضور در جمع مردم برای بررسی و پیگیری امور اجتماعی و خدماتی و عمرانی و دهها طرح رها شده در روستای بالاجاده هم امتناع و دریغ دارند.

و چه برسد به برگزاری جشنواره روستا آنهم در حساس ترین زمان سیاسی انتخابات مجلس یازدهم و دهها علامت سوال ….؟؟؟؟؟؟؟؟؟

که ماهها و سالها انتظار در تحقق وعده و وعید مسئولان در رسیدگی و چشم انتظاری به جاده بی پایان مدیران دوخته اند…

این تقصیر بر عهده کیست؟ مسئولان روستا (شورای اسلامی) که با آمادگی کامل از حقوق فرهنگی اهالی روستا دفاع کرده و جشنواره را پیشنهاد داده و اعلام آمادگی کردند یا نه مدیران شهرستان و استان که با میل سیاسی، تغییر موضع داده و محل برگزاری جشنواره را برای رسیدن به اهدافی تعیین شده را نشانه گرفتند…!

و سوال این است با توجه به دفاع و اعلام آمادگی شورای اسلامی بالاجاده و اعلام ظرفیتها و پتانسیل های بالای مشارکت برگزاری جشنواره که با نگاه مساعد دکتر قدمنان فرماندار محترم کردکوی و مدیران حاضر در جلسه همراه بوده است.

چرا با نگاه ندیدن به این روستا، این بار هم مثل سایر برنامه ها ی اجتماعی و فرهنگی روستای بالاجاده را محروم کردید.


آقای استاندار

لااقل شما به فریاد اهالی این روستا برسید

تاکنون هر چه مردم این روستا صدایی برآوردند به جایی نرسید حتی به بخشدار، چه برسد به فرماندار شهرستان و مدیران کل که خدمات به مردم را هم سیاسی میدانند و ظاهرا اکوستیک های اتاقهای شان چند لایه هست که صدایی از دردها و رنجهای مردم و اهالی روستا را کارهای نکرده در روستا و توزیع نا عادلانه اعتبارات و خدمات به گوششان نمی آید.

گفتیم و نوشتیم شاید از لابلای پرده های ضخیم کشیده شده اتاق مدیران شهرستانی و استانی این صدا هم در بوقهای نزدیکای استانداری به گوشتان برسد و شاید شاید شاید !!!!!!!

دستوری برای رسیدگی و بررسی از اوضاع این روستا با نگاه غرییانه در این مورد و سایر خدمات عمرانی و اجتماعی و طرحهای رها شده و بلاتکلیف روستا چاره ای اندیشه شود و توجه ای و کرمی که این خانه هم خانه شماست بشود.

چون دولت تدبیر و امید نام دارید امید میبندیم که شاید با تدبیر از مدیری دلسوز در استان و شهرستان به دردهای نهان و آشکار این اهالی با قدمت بالای فرهنگی که باعطرو بوی ۱۸شهید گلگون کفن و دهها جانباز و اسرا و صدها یادگار دفاع مقدس و با سبقه همراهی و همگامی و مشارکت بالای در صحنه های انقلاب اسلامی دراین روستا مستولی شود کاری کند و طعم خوش خدمت را به کام مردم بچشانند.

 

نویسنده: عبدالرسول جوادی بالاجاده
گروه اجتماعی سامانه اطلاع رسانی سورم سرا

انتهای پیام/

ارسال نظر