خرید گوجه از کشاورزان گلستانی با قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان!
تعداد بازدید تعداد 157 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۲:۴۰ ق.ظ، یکشنبه، ۲۳ تیر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی گلستان با اشاره به آغاز برداشت گوجه فرنگی در گلستان، گفت: در حال حاضر دلالان گوجه را با قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان از کشاورز خریداری می کنند و سود کشاورز در آن لحاظ نشده است.

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا؛ سعید حسن پور در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: استان گلستان با توجه به شرایط اقلیمی بسیار خوبی که دارد در تولید بسیاری از محصولات از جمله گوجه فرنگی دارای جایگاه ویژه ای در سطح کشور است و علاوه بر استان، نیاز سایر استان ها را نیز تامین می کند.

وی با بیان اینکه در سال زراعی جاری بیش از ۶۵۰۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت گوجه فرنگی رفته است، تصریح کرد: امسال تولید بیش از ۲۵۰ هزار تن گوجه فرنگی در استان پیش بینی می شود.

وی در خصوص مشکلات گوجه کاران، گفت: برخی از افراد دلال و واسطه گوجه را با قیمت پایین تر از قیمت کارشناسی از کشاورزان خریداری می کنند. قیمت ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومانی که الان از کشاورز خریداری می شود، قیمت تمام شده کشاورز است. در جلسه ای که با صاحبان صنایع تبدیلی در یکی از فرمانداری های شهرستان ها برگزار شد، مقرر شد که گوجه کشاورزان با قیمت ۱۲۰۰ تومان توسط صاحبان صنایع خریداری شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی گلستان درخصوص علت تعیین قیمت، اظهار کرد: حدود ۳۰ آیتم در تعیین قیمت تمام شده کشاورز در نظر گرفته شده است.

حسن پور ادامه داد: با همکاری وزارت خانه و سازمان تعاون روستایی، پس از تامین اعتبار در روزهای آتی به دنبال خرید حمایتی گوجه از کشاورزان هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه خرید به گوجه با قیمت ۱۲۰۰ تومان، رب گوجه فرنگی هم با توجه به این قیمت به دست مردم می رسد؟ خاطرنشان کرد: قیمت گذاری رب مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است. با توجه به کیفیت گوجه و نوع برند آن قیمت ها متفاوت است.

انتهاي پيام/

ارسال نظر