برخورد با گروه‎های کوهنوردی غیرمجاز در گلستان
تعداد بازدید تعداد 289 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۳:۳۲ ب.ظ، سه شنبه، ۲۵ تیر، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز گلستان بر ضرورت برخورد با گروه‎های گوهنوردی غیرمجاز در استان تأکید کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از فارس؛ مسعود سلیمانی بعد از ظهر امروز امروز در آیین انعقاد تفاهم‎نامه ساخت پنج واحد مسکونی سیل‎زدگان با مشارکت هیئت کوهنوردی و کمیته امداد استان گلستان اظهار کرد: ارائه خدمت از سوی دستگاه‎های حاکمیتی به مردم از جمله سیل‎زدگان وظیفه آنها است اما این اقدام هیئت کوهنوردی برای ساخت پنج واحد مسکونی سیل‎زده که جزو وظایف این هیئت ورزشی نیست جای قدردانی دارد.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف ما حقوق عامه است و دادستان یک مقام قضایی صرف نیست و در همه شئونات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … می‎تواند ورود پیدا کند.

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز گلستان با بیان اینکه یکی از مصادیق حقوق عامه محیط زیست و منابع طبیعی است، بیان کرد: منابع طبیعی یکی از اموال تجدیدناپذیر است و کوچکترین تجاوز به آن صدمات غیرقابل‎جبرانی به بار می‎آورد.

سلیمانی تصریح کرد: کوهنوردان در حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست معین ما هستند و بسیاری از گزارشات از ناهنجاری‎ها و تخلفات حوزه محیط زیست و منابع طبیعی از سوی کوهنوردان به دست ما رسیده است.

* جمع‎آوری کافه‎های پلاستیکی در محور «زیارت» گرگان

وی با بیان اینکه از بازوهای بزرگ اطلاع‎رسانی ما ظرفیت مردمی است، افزود: مردم می‎توانند در معاونت پیشگیری از وقوع جرم و یا سامانه «سجام» عضو شوند و گزارشات خود را در حوزه‎های مختلف برای ما بفرستند تا پیگیری شود.

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز گلستان به جمع‎آوری کافه‎های پلاستیکی در محور «زیارت» گرگان اشاره کرد و یادآور شد: این اقدام از دغدغه‎های کوهنوردان بود که متأسفانه این کافه‎ها اقدام به قطع درخت و اقدامات دیگر می‎کردند که به منابع طبیعی آسیب وارد می‎کرد لذا ما در راستای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست این کافه‎های پلاستیکی را جمع کردیم.

سلیمانی با بیان اینکه در هر گروهی و جامعه‎ای، عده‎ای افراد هر چند انگشت‎شمار با اقداماتی که انجام می‎دهند کلیه اقدامات و آن گروه را زیرسوال می‎برند، تصریح کرد: در جامعه کوهنوردی نیز عده‎ای هستند با اقداماتی که انجام می‎دهند نگاه جامعه را نسبت به این فعالیت ورزشی تغییر دادند.

* کوهنوردی سرگرمی و تفریح عده‎ای جوان در دامان طبیعت است

وی با بیان اینکه متأسفانه در گروه‎های کوهنوردی غیرمجاز و گروه‎های کوهنوردی مجاز که نظارت بر آنها کمرنگ است موضوعات اخلاقی دیده می‎شود، ابراز کرد: کوهنوردی سرگرمی و تفریح عده‎ای جوان در دامان طبیعت است اما آسیب‎هایی نیز وجود دارد که باید رفع شود.

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز گلستان تأکید کرد: هیئت کوهنوردی باید با گروه‌های غیرمجاز برخورد کند و یا به ما اعلام کند تا ما با آنها برخورد کنیم.

سلیمانی با بیان اینکه ساحت ورزش مقدس است و یکی از مصادیق قوی شدن ورزش است، متذکر شد: در کنار ورزش باید اخلاق و قانون رعایت شود و تذکرات لازم به گروه‎های کوهنوردی داده شود تا شاهد مخاطرات و آسیب در این حوزه نباشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر