۱۲ دی‌ماه روزی برای حضور تا عبور/ شهیدی که ولادت و شهادتش در یک‌روز بود
تعداد بازدید تعداد 167 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۵۰ ب.ظ، سه شنبه، ۱۰ دی، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

شهید «سیاوش ناصری » جوان ۱۵ ساله‌ای از اهالی گنبدکاووس بود که تاریخ ولادت و شهادتش در یک روز رقم خورد.

به گزارش سرویس ایثار و شهادت رادکانا به نقل از نوید شاهد گلستان؛ شهید «سیاوش ناصری» جوان ۱۵ ساله‌ای از اهالی گنبدکاووس بود که تاریخ ولادت و شهادتش در یک روز رقم خورد! او ۱۲ دی ماه سال ۱۳۴۲ متولد و ۱۲ دیماه ۱۳۵۷ به خیل شهدای وطن پیوست.
شهید سیاوش ناصری دوازدهم دی ماه ۱۳۴۲ در شهرستان گنبدکاووس  متولد شد، سیاوش کودکی سر زنده و شاداب بود، تا کلاس ششم نظام قدیم شاگرد اول مدرسه شده بود و استعداد فوق‌العاده‌ای در درس خواندن داشت.

* از فعالیت‌های ورزشی تا حضور در جمع نیروهای انقلابی

اوقات فراغت خود را با ورزش و مطالعه سپری می‌کرد. ارتباط با نیروهای انقلابی شهر او را وارد این صحنه کرد، یکی از فعالان شهر در پخش اعلامیه و تظاهرات و و راهپیمایی‌ها بود.

* سرنگونی مجسمه شاه

سیاوش جز اولین کسانی بود که داوطلبانه  به میدان شهر رفت و شجاعانه پیش رفت تا مجسمه  شاه را سرنگون کند، وقتی به میدان رسید، با باتوم‌های ماموران شهر روبرو شد و شدیدا شکنجه شد و پس از آن به شهربانی برده و به افراد شکنجه‌گر سپرده شد، او به‌گونه‌ای شکنجه شد که دیگر قادر نبود به آسانی دست‌های خود را بلند کند.

۱۲ دی‌ماه

سیاوش بارها آرزو داشت که جز اولین شهدای گنبدکاووس باشد و این حس او را به مبارزه وا می‌داشت، سرسختانه در این راه گام نهاد و سرانجام در همان روز تولدش  دوازدهم دی ماه ۱۳۵۷ تاریخ شهادت او نیز رقم خورد و این از نادرترین اتفاقات بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر