با اختصاص ۵۶ میلیارد تومان اعتبار بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردکوی زهکشی می شود
تعداد بازدید تعداد 116 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۴۸ ق.ظ، پنج شنبه، ۱ اسفند، سال ۱۳۹۸ نظرات بدون نظر

فرماندار شهرستان کردکوی با اختصاص ۵۶ میلیارد تومان اعتبار بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردکوی زهکشی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتمماعی رادکانا؛ در نشست معتمدان برخی از کشاورزان شهر و برخی از روستاهای بخش مرکزی کردکوی در مجاورت رودخانه قره سو با فرماندار و بخشدار مرکزی چگونگی برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی های لازم زهکشی اراضی بالادست قره سو برگزار شد.
در این جلسه ابراهیم قدمنان با اشاره به اینکه بیش از ۷هزار هکتار از اراضی کشاورزی پایین دست شهرستان نیازمند زهکشی است گفت: با پیگیری های صورت گرفته در گذشته و بویژه یکی دوسال اخیر با اختصاص ۵۶ میلیارد تومان اعتبار جهت زهکشی بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردکوی موافقت شد و مقدمات اجرایی شدن آن نیز فراهم گردید.
با این اعتبار عملیات اجرایی زهکشی اراضی زمینهای در روستاهای یساقی، مهترکلاته، غلام آباد،حاجی آباد دشت و بخشی از زمینهای شهر کرکوی اقدام می گردد.
این زهکشی در جهت جلوگیری از اتلف آبهای سطحی  و کاهش شوری زمین  و بالابردن بهره وری زمینهای کشاورزان و افزایش محصولات کشاورزی و تجمیع  آبها سطحی در آب بندان ها و اقتصادی نمودن فعالیتهای کشاورزان است.
گفتنی است؛ در سیل آغاز سال ۹۸ به کشاورزان خسارت دیده از سیل بیش از  ۱۱ میلیارد تومان وام بلاعوض و ده و نیم میلیارد تومان  تسهیلات کم بهره پرداخت شد.
انتهای پیام/
ارسال نظر