تجمع مربیان پیش دبستانی گلستان/ این‌بار مربیان ۹۲ به بعد + تصاویر
تعداد بازدید تعداد 153 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۲۹ ب.ظ، دوشنبه، ۵ آبان، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

جمعی از مربیان پیش دبستانی استان گلستان در اعتراض به عدم استخدامشان در آموزش و پرورش تجمع کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از گلستان ما؛ ظهر امروز حدود۵۰ نفر از مربیان پیش دبستانی که اکثرا از شهرستان های شرق گلستان بودند با حضور در جلوی درب آموزش و پرورش استان خواستار رسیدگی به استخدامشان در این نهاد شدند.

این مربیان که از شهرستان های کلاله، گنبد،علی آباد کتول، مینودشت و آق قلا در این تجمع حضور داشتند همکاری بیشتر اداره کل آموزش و پرورش برای حضورشان در مدارس شدند چرا که اغلب بیش از ۷ سال در مدارس دولتی اشتغال داشته اند.

حال این مربیان رنج مسافت  و دلهره سرایت بیماری کرونا را به جان خریده و با حضور در مرکز استان گلستان خواسته های خود را برای مسولان بازگو کرده اند و خواستار رسیدگی آنها شده اند.

یکی از نمایندگان این بانوان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، گفت:ما اغلب مربیان سال ۹۲  به بعد هستیم که آقای وزیر آب پاکی را روی دستمان ریختند که قید استخدام را بزنند .

وی ادامه داد: امروز این مربیان به اینجا آمدیم که حرفمان را به وزیر برسانیم چرا که از همان ابتدا در سال ۹۲ باید به ما اعلام می کردند و همه با امید استخدام درمدارس با حقوق کم و بیمه چند روزه فعالیت می کردیم.

این مربی پیش دبستان گفت: ما مانند سایر مربیان پیش دبستانی هستیم که در مدارس دولتی خدمت می کردیم، تمام شرایطشمان با قبلی ها از جمله بیمه و داشتن موسس و..یکسان است اما نمی دانیم چرا ما نباید استخدام شویم در صورتی همواره آموزش و پرورش با کمبود معلم مواجه است و از ما و امثال ما برای کمبودها استفاده می کنند.

وی تاکید کرد: ما خواستار تعیین قانونی برای جذب مان هستیم چرا که آموزش و پرورش استان می گوید تا قانون عوض نشود نمی شود امید به استخدام داشت.

این مربی گلستانی اذعان کرد: تنها در شهرستان علی آباد ۸۰ تا ۱۰۰  نفر مربی پیش دبستان با این شرایط داریم .

یکی از مربیان پیش دبستانی اوضاع شهرستان علی آباد کتول را بغرنج تر عنوان کرد و یادآورشد: درعلی آباد کتول  حتی موسسی نداریم که در زیر مجموعه آن قرار گرفته و در ردیف معلمان با قانون آموزش و پرورش قرار بگیریم.

مسئولان آموزش و پرورش استان می گویند؛ هیچگونه مجوزی برای استخدام این بانوان از سوی وزارت آموزش و پرورش و مجلس داده نشده است و تا قانون عوض نشود نمی توان برای استخدام استخدام کرد.

این بانوان باید در آزمون‌های استخدامی شرکت کنند و در صورت کسب حد نصاب و گذراندن دوره در دانشگاه فرهنگیان استخدام شوند.

«محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش چندی پیش درباره تقاضای معلمان غیررسمی که بعد از سال ۹۲ با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند، برای استخدام اظهار کرد: قانون درباره افرادی که بعد از سال ۹۲ به اشکال مختلف با آموزش و پرورش همکاری کردند تعهد ایجاد نکرده است.»

به نظر می رسد؛ برای جلوگیری از این تجمعات که با وجود شرایط کرونایی برای سلامت این بانوان هم بسیار مضراست نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مشارکت مدیرکل آموزش و پرورش باید هرچه سریعتر تدبیری برای نوع همکاری و استخدام آنان بیندیشند.

گفتنی است؛ این پایگاه خبری تحلیلی مشکلات صنفی این مربیان پیش دبستانی  را همچون گذشته پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر