واکنش ها به انتخاب آخوند رهبر در هیات امنا دانشگاه آزاد گلستان + تصاویر
تعداد بازدید تعداد 1,650 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۵۲ ق.ظ، چهارشنبه، ۲ بهمن، سال ۱۳۹۲ نظرات بدون نظر

در پی اعلام اسامی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گلستان، واکنش ها به انتخاب آخوند رهبر در این ترکیب همچنان ادامه دارد.

rah04به گزارش رادکانا، بعد از سالها و با استفاده از هفته وحدت، مجددا آخوند رهبر به عرصه سیاسی اجتماعی استان گلستان بازگشته و جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) در آق قلا شاید نقطه شروع فعالیت های این شخصیت پر سن و سال باشد .

آخوند رهبر روحانی سیاسی ترکمن و از فعالان حامی هاشمی ، خاتمی و روحانی در استان گلستان است که ارتباط خوبی با یوسف بسنجیده دارد البته در کارنامه فعالیت های نامبرده در سالهای گذشته نقاط مبهم و تاریکی وجود دارد که فعلا این نوشته مجال پرداختن به آنها نیست .

در هفته وحدت سال جاری ، آخوند رهبر در وهله اول از علی یونسی وزیر سابق اطلاعات در زمان اصلاحات برای حضور در جشن وحدت آق قلا دعوت کرد تا از ظرفیت حضور وی به بهره برداری های مورد نظر خود بپردازد که یونسی به دلیل حضور در سفر استان خوزستان یا ارزیابی از وضعیت خاص استان به این جشن نیامد .

در وهله بعد ، آخوند رهبر متوسل به خانواده هاشمی شد و توانست یاسر هاشمی رئیس دفتر هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی را به آق قلا بیاورد و با خواندن قرائت پیام آیت الله هاشمی به عنوان منادی وحدت در جشن وحدت آق قلا دین خود را به این جریان ادا کند .

rah04

البته سخنرانان دیگری هم که برای جشن وحدت آق قلا دعوت شده بودند به نوعی مجیزه گوی خانواده هاشمی بودند و در بیانات خود هاشمی را محور وحدت در کشور معرفی کردند و این شواهد نشان می داد که در دعوت از این سخنران ها و این نحو فرمایشات ، یک رفتار هدفمند نهفته برای بهره برداری از حضور مردم فهیم ترکمن  وجود دارد . 

خانواده هاشمی هم این قدرشناسی و فرصت آفرینی آخوند رهبر را جبران کردند و اسم این فعال سیاسی اجتماعی را جزو هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی گلستان آوردند که این امر با واکنش های شخصیت های مختلف و محافل سیاسی و دانشگاهی روبرو  شده است .

اسامی هیات امنا دانشگاه آزاد گلستان به شرح زیر است: 

آیت اله نورمفیدی ، دکتر حسن صادقلو ، حجت الاسلام مازندرانی ، دکتر عجم نوروزی ، دکتر ریاحی ،حجت الاسلام سید مجتبی نورمفیدی ، دکتر علی بیکی ،  دکتر شریعت نیا ، حجت الاسلام دکتر طاهری ،دکتر علی وطنی ، دکتر صابری ، دکتر عبدالقیوم ابراهیمی ، دکتر گلعلی پور ، دکتر شتایی جویباری ،آخوند رهبر .

در این میان برخی افراد و کارشناسان عنوان می کنند که چرا فلان نماینده هست و فلانی نیست و یا اینکه چرا این رئیس دانشگاه هست و آن یکی نیست که این انتقادات بیشتر برای کسب پست و صندلی در این مجموعه بزرگ است .

اما انگشت تعجب اکثر کارشناسان و فعالان سیاسی به انتخاب آخوند رهبر در این گروه  است که با این سن و سال و توان جسمانی ضعیف ، چرا در یک کارگروه علمی در این سطح بالا انتخاب شده است .

برخی بر این باورند که سهم قوم ترکمن در این ترکیب الزامی بود اما چرا از باسوادان و نخبگان قوم ترکمن و آخوندهای باسطح علمی و اجرایی بالاتر و توان جسمی بهتر در این ترکیب استفاده نشد .

به هر حال دانشگاه را با محیط سیاسی اشتباه گرفتن و این جور تصمیمات ناصواب ، به ضرر دانشجویان و دانشگاه تمام می شود و زیان های این تصمیمات نادرست دامن گیر مسئولین این دانشگاه خواهد شد . البته کمبود دانشجو و کاهش چشمگیر اقبال دانشجویان به درس خواندن در دانشگاه آزاد ، روندی افزایشی به خود گرفته ، همانطور که شاهورانی نماینده هیات امنا دانشگاه ازاد در منطقه شمال به این نکته اذعان کرده است .

خلاصه این که ، خیمه شب بازی به پایان رسید و یاسر هاشمی و آخوند رهبر به هدفی که داشتند رسیدند ؛ یاسر به همراه دبیر کل جوانان انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی جمعیت فداییان اسلام آنقدر از هاشمی تعریف و تجید کردند و او را محور وحدت معرفی کردند و از طرفی آخوند رهبر هم ورود مجدد خود به عرصه سیاسی اجتماعی استان و هیات امنا دانشگاه آزاد را جشن گرفت ؛ جشنی که حداکثر حدود ۱۰۰۰ نفر در ان حضور داشتند در حالی که ۳۰۰۰ هزار غذا پخت شده بود .

و نکته پایانی اینکه باید در روزها ، ماه ها و سالهای آتی منتظر ماند و رفتار و عملکرد آخوند رهبر در تعاملات سیاسی اجتماعی ملی ، استانی ، قوم ترکمن و شهر آق قلا را دید . اگر چه شروع دوباره اقامه نمازجمعه در مسجد وی در آق قلا ( با وجود رقابت پنهان و چندین ساله با آخوند میرزاعلی ) و عضویت در هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی گلستان ، برگزاری جشن وحدت در مدرسه علمیه و … بخشی از این تحرکات و فعالیت ها در آغاز ماجراست./گلستان ما

IMG16115683

IMG 200

rah02

rah03

 

لینکهای مرتبط :

تصاویر ‏/ اعضای هیات امنای استانی‏ دانشگاه آزاد اسلامی گلستان

گزارش تصویری/ مراسم جشن هفته وحدت آق قلا با حضور یاسر هاشمی

 

ارسال نظر