ترویج فرهنگ حجاب تاثیر بسزایی در تحکیم بنیان خانواده دارد
تعداد بازدید تعداد 792 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۵۰ ق.ظ، شنبه، ۳ اسفند، سال ۱۳۹۲ نظرات بدون نظر

حجت‌الاسلام محمودی: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاثیر بسزایی در تحکیم بنیان خانواده و ایجاد امنیت و سلامت جامعه دارد.

182063به گزارش خبرنگار رادکانا، حجت‌الاسلام غلامحسین محمودی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی در حاشیه کارگاه آموزشی نقش حجاب در خانواده که در گرگان برگزار شد، امنیت و آرامش خاطر را از آثار حجاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: انسان در پناه محافظ، احساس آرامش بیشتری دارد، پوشش اسلامی نیز نگهبان زن است و هر چه این پوشش کامل تر شود، درصد امنیت زنان بالا می رود.

وی همچنین با اشاره به این موضوع که، لذا کوشش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه موجب ارتقاء فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده خواهد شد، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاثیر بسزایی در تحکیم بنیان خانواده و ایجاد امنیت و سلامت جامعه دارد.

در این کارگاه آموزشی حجت‌الاسلام حسنعلی مومن، استاد این دوره، حجاب را مایه آرامش زن عنوان کرد و افزود: حجاب و پوشش، تأثیرات بسیار مثبتی بر روح و روان زن دارد و همچون سد و حفاظی است که زن در سایه ی آن از هر ذلّت و تحقیری در امان می ماند.
وی همچنین اظهار داشت: امنیت، رشد روانی و عاطفی، ارزشمند شدن زن، تعدیل کننده غریزه ی خودنمایی و تبّرج، افزایش احساس خود ارزشمندی، محافظت از عواطف انسانی زن، پایبندی به اصول اخلاق انسانی و حفظ استواری خانواده از آثار حجاب است.

ارسال نظر