ارتشی که در میدان جنگ آبدیده نشود ارتش نیست / ارتش ۴۸ هزار شهید و ۱۲۰ هزار جانباز و مفقودالاثر تقدیم انقلاب کرده است
تعداد بازدید تعداد 626 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۲:۴۰ ب.ظ، جمعه، ۲۹ فروردین، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت : ارتش ۴۸ هزار شهید و ۱۲۰ هزار جانباز و مفقودالاثر تقدیم انقلاب کرده است.

radkanaبه گزارش خبرنگار رادکانا، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در مراسم رژه نیروهای مسلح در شهرستان گرگان ضمن تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد : همه کشورها به دنبال دستیابی به قدرت و اقتدار هستند.

وی در ادامه افزود : کشورهای دنیا دو دسته‎اند ، یک دسته برای دستیابی به اقتدار و قدرت زیر پرچم شرق و غرب می روند و با استفاده از وابستگی به این ‎کشورها می خواهند قدرت را به دست بیاورند که این را افتخار و قدرت می‎دانند در حالی که این اقتدار نیست و در واقع خاری است.

نماینده ولی‎فقیه در استان گلستان در ادامه تصریح کرد : نوع دیگری از اقتدار که تنها ارتش ما از این نوع اقتدار برخوردار است، زمانی تجلی پیدا می کند که ارتش به هیچ یک از قدرت ها وابسته نباشد و به خود و دستاوردهای بومی کشور اتکا نماید.

وی در ادامه به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مسائل علمی و تخصصی اشاره نمود و خاطر نشان کرد : ارتش و نیروهای نظامی ایران اسلامی امروز به یک نیروی مقتدر و پیشرفته از نظر تجهیزات و همچنین از نطر معنوی به یک نیروی معنوی و با ایمان با توکل به خداوند در همه عرصه‎ها نقش‎آفرینی می کند.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی نقشی تاثیرگذار را ایفا کرده است ، گفت: ارتش تا دندان مسلح قبل از انقلاب که برای پشتیبانی و حمایت رژیم پهلوی با تمام امکانات آماده شده بود و در آن زمان کسی تصور نمی‎کرد مردم ایران اسلامی با دستان خالی بتوانند رژیم پهلوی را سرنگون کنند.

وی در ادامه به عوامل اصلی موثر در پیروزی انقلاب اسلامی ایران در برابر طاغوت اشاره نمود و تصریح کرد : ارتش نیز در پیروزی انقلاب نقش حساسی داشته است و در شرایطی که رژیم شاهنشاهی به ارتش برای ایستادگی در برابر مردم نیاز داشت، ارتش به واقع گوش به فرمان امام و پشتیبان مردم انقلابی بود.

نورمفیدی افزود : حضور ارتش در کنار مردم و انقلاب و حرکت همافران ارتش جمهوری اسلامی در خصوص خروج از پادگان ها ضربه بسیار محکم را به پیکره رژیم پهلوی وارد کرد.

وی با اشاره به رشادتهای نیروهای سپاه و بسیج و ارتش در زمان دفاع مقدس خاطر نشان کرد : ارتش ۴۸ هزار شهید و ۱۲۰ هزار جانباز و مفقودالاثر را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است و این افتخارات بر پیشانی ارتش نقش بسته است.

نماینده ولی‎فقیه در استان گلستان در ادامه با اشاره به اینکه ارتشی که در جنگ آبدیده نشود ارتش واقعی نیست تاکید کرد : ارتش ما در هشت سال دفاع مقدس آبدیده‎ شده و امروز نیروهای مسلح ما آبدیده‎تر از گذشته اند و با دستاوردهای علمی داخلی برای دفاع از ایران اسلامی آماده‎تر از همیشه در میدان حضور دارند.

ارسال نظر