واکسن پنج گانه کودک در گلستان تزریق شد + عکس
تعداد بازدید تعداد 778 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۶:۱۶ ب.ظ، سه شنبه، ۲۷ آبان، سال ۱۳۹۳ نظرات یک نظر

واکسيناسيون پنج‌گانه کودکان در استان گلستان صبح امروز با حضور مسئولان استانی و دانشگاهی رونمایی و عملیاتی شد.

???????????????????????????????به گزارش رادکانا، محمدرضا هنرور ،معاون بهداشتی ورييس مرکز بهداشت استان در مراسم متمرکز واکسيناسيون پنج‌گانه پنتاوالان که با حضور مسئولان استانی و دانشگاه در شهرستان گرگان برگزار شد، گفت: واکسيناسيون پنج‌گانه در ۶۰۷ خانه بهداشت، ۹۶ مرکز بهداشتی درمانی روستايی، ۴۴ مرکز بهداشتی درمانی شهری و ۳۸ پايگاه بهداشتی در شهر به گروه هدف تزريق می‌شود.

هنرور با اشاره به مزايای اين واکسيناسيون تصريح کرد: اين واکسن به منظور پيشگيری از پنج بيماری ديفتری، کزاز، سياه‌سرفه، هپاتيت ب، هموفيلوس آنفولانزا تيپ ب به کودکان دوماهه، چهارماهه و ۶ ماهه تزريق می‌شود.

رئيس مرکز بهداشت گلستان افزايش پوشش ايمنی را از مزيت‌های واکسيناسيون پنج‌گانه ذکر کرد و يادآور شد: پوشش ايمن‌سازی در کشور ۹۵ درصد و در گلستان ۹۸ درصد است.

 وي با بيان اينکه سالانه حدود ۳۸ هزار نفر نوزاد در گلستان متولد می‌شوند، گفت: با توجه به اينکه از امروز کار واکسيناسيون آغاز شده است برآورد می‌شود تا پايان سال جاری ۱۹ هزار نفر واکسينه شوند.

هنروز با بيان اينکه هموفيلوس آنفولانزای تيپ ب يک بيماری باکتريايی است، خاطرنشان کرد: اين بيماری خطراتی نظير مننژيت يا التهاب پرده مغز و غشاء نخاع که يک بيماری کشنده است را به دنبال خواهد داشت،

 معاون بهداشتی ابراز اميدواری کرد با انجام اين واکسيناسيون شيوع بيماری هموفيلوس آنفولانزای تيپ ب به تدريج در جامعه کاهش پيدا کند.

به گفته دکتر هنرور در دنيا ۲۶۰ هزار نفر سالانه به بيماری هموفيلوس آنفولانزای تيپ ب مبتلا شده و می‌ميرند لذا در کشور ما نيز توصيه به انجام اين واکسيناسيون در دستور کار قرار دارد.

وي بيان داشت: واکسيناسيون پنج‌گانه مقدار دفعات تزريق را کم می‌کند، بار مراجعه مادران را کاهش داده و کمترين درد و عوارض را برای کودکان دارد، همچنين برنامه ايمن‌سازي ساده‌تر و موثرتر خواهد بود و کودکان در برابر پنج بيماری حفاظت می‌شوند.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

 انتهای پیام/

ارسال نظر