ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد و مواد مخدر است
تعداد بازدید تعداد 480 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۴۷ ب.ظ، پنج شنبه، ۱۳ آذر، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

نوری گفت: باید از ظرفیت‌های همه اقشار جامعه اعم از بسیج، خیرین، روحانیون و ائمه جماعات برای مقابله با مواد مخدر استفاده کرد تا از وارد شدن آحاد سالم جامعه به چرخه اعتیاد جلوگیری کنیم.

631891به گزارش خبرنگار رادکانا، نوری کارشناس اداره بهزیستی شهرستان کردکوی، در دومین کارگاه آموزشی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، که با حضور مبلغین، مداحان، اعضاء شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان کردکوی در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد، ضمن اشاره به زیان های بهداشتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی مواد مخدر، مصرف این مواد را یکی از معضلات اساسی جامعه برشمرد.

وی در ادامه اظهار داشت: بسیاری از جرایم در جامعه، نشأت گرفته از مصرف مواد مخدر و مشتقات آن است که یکی از علل آن می تواند عدم آگاهی از عواقب مصرف آن باشد که بسیاری از خانواده ها به عواقب مصرف توجهی ندارند.

نوری با بیان اینکه ریشه بسیاری از بزهکاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد و موادمخدر است، افزود: باید از ظرفیت‌های همه اقشار جامعه اعم از بسیج، خیرین، روحانیون و ائمه جماعات برای مقابله با مواد مخدر استفاده کرد تا از وارد شدن آحاد سالم جامعه به چرخه اعتیاد جلوگیری کنیم.

631883

وی در ادامه گفت: متأسفانه اوایل مصرف به دلیل اینکه موجب افزایش دقت، تمرکز، انرژی می‌شود و احساس خوشایندی به فرد دست می‌دهد موجب مصرف مکرر می‌شود اما مصرف آن موجب اختلال تفکر، ایجاد بدبینی، افسردگی، پرخاشگری و کنجکاوی بیش از اندازه و در نهایت اختلال قضاوت می‌شود.

کارشناس اداره بهزیستی شهرستان کردکوی با بیان این مطلب که، با پیشگیری و آموزش های لازم می توان پیامدهای گسترده فردی و به خصوص اجتماعی ناشی از مواد مخدر جامعه را به حداقل رساند،برگزاری این جلسه را نشان‌گر توجه مسولان فرهنگی به حوزه اعتیاد خواند و گفت: امیدواریم بتوانیم همکاری‌های مناسبی را با نهادهای فرهنگی در راستای آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه از عواقب شوم گرایش به اعتیاد داشته باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر