جنتی فردا به گرگان و گنبد سفر می کند
تعداد بازدید تعداد 569 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۲:۳۶ ب.ظ، یکشنبه، ۱۶ آذر، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان گفت: دومین کنگره ملی شعر اهل بیت (ع) با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گرگان برگزار می شود.

جنتی: فرهنگ و هنر در دولت روحانی شکوفا می‌شودبه گزارش رادکانا، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در نشستی خبری اظهار داشت: در این کنگره یک روزه که فردا برگزار می شود، ادیبان، شاعران، نویسندگان و علاقه مندان به حوزه شعر اهل بیت (ع) حضور دارند.

وی افزود: ۴۴۷ اثر از هنرمندان و علاقه مندان به شعر و ادب آیینی با موضوع اهل بیت (ع) به دبیرخانه کنگره ارسال شده است.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان اظهار کرد: این کنگره قرار بود ۹ آذر برگزار شود اما به دلیل همزمانی با سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان گلستان به ۱۷ آذر موکول شد.

ولی نژاد ادامه داد: این کنگره فرصت خوبی را برای شاعران شیعه و اهل سنت فراهم کرده تا بتوانند محبت خود را نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در قالب شعر ارایه کنند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گلستان تاکید کرد: محبت به اهل بیت پیامبر (ص) در اعتقادات ما مسلمانان به عنوان یک کار ارزشمند بوده و معتقدیم که زندگی، مرگ و تمام زوایای زندگی ما با محبت اهل بیت (ع) عجین است.

وی با اشاره به این که محبت به اهل بیت (ع) یکی از نقاط مشترک شیعه و سنی است، یاد آور شد: اهل سنت و تشیع هر دو به محبت اهل بیت (ع) معتقدند و این امر کمک زیادی به وحدت، همدلی، همفکری، همراهی و مشارکت در کارها کرده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان با بیان این که موضوع اشعار و نثر ادبی این کنگره در هشت موضوع تعیین شده است، تصریح کرد: توصیف شخصیت و جایگاه پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهل بیت ایشان، جایگاه اهل بیت و ائمه طاهرین (ع) از منظر مذاهب اسلامی از محورهای این کنگره است.

وی اظهار کرد: به صاحبان ۱۴ اثر برتر، لوح تقدیر و هدایایی همچون کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و سکه بهار آزادی اهدا می شود.

سفر جنتی به گنبد و بازدید از برج آجری قابوس

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبد کاووس گفت: علی جنتی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فردا پس از شرکت در اختتامیه گنگره شعر اهل بیت (ع) که در گرگان برگزار می شود ، ساعت ۱۵ عصر در گنبد با اصحاب فرهنگ و هنر استان گلستان دیدار خواهد داشت.

محمدرضا داورزنی افزود: پس از این دیدار، بازدید از برج آجری قابوس نیز از دیگر برنامه های حضور چند ساعته وزیر ارشاد در گنبدکاووس است.

انتهای پیام/

ارسال نظر