برخی قمه می‌زنند اما پای دفاع از دین طاقت یک زخم کوچک هم ندارند
تعداد بازدید تعداد 500 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱:۲۴ ب.ظ، جمعه، ۱۲ دی، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برخی افراد در عزاداری ها قمه می زنند اما پای دفاع از دین که می رسد حتی حاضر نیستند یک زخم کوچک بردارند، کسانی که دو ماه محرم و صفر سیاه می پوشند اگر تابع دین بودند آمار جرم، فساد و خلاف جامعه انقدر بالا نبود.

n00171531-bبه گزارش رادکانا به نقل از خبرنگار«خبرگزاری دانشجو» از قم، حسن رحیم‌پور ازغدی عصر امروز در همایش بزرگ «عهد جانانه» “آیین تجدید بیعت ۶ هزار دانشجو و طلبه مهدی یار با امام زمان(عج)” که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: آرامش و امنیت امروز کشور و برگزاری چنین گردهمایی هایی را مدیون افرادی هستیم که در عصر خفقان برای اعتلای دین و فرهنگ دینی تلاش کرده و زحمت کشیده اند.

وی بیان داشت: تنها ۴۰ نفر از اصحاب امام حسن عسکری(ع) توانستند امام زمان(عج) را ببینند، آن هم به صورت مخفیانه و در خانه امام یازدهم، حضرت ولی عصر(عج) بعد از شهادت پدر بزرگوارشان سامرا را ترک کرده و به بغداد رفتند تا در آنجا امامت و مبارزات مخفیانه خود را ادامه دهند.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: دلیل این که در برخی از زوایای زندگی اهل بیت(ع) اختلاف وجود دارد، همین خفقان عصر زندگی آن بزرگواران است، رازی که نمی گذاشت همه وجوه زندگی اهل بیت(ع) به درستی ثبت و منتقل شود، دیکتاتوری و خفقان جامعه آن دوران بود.

وی عنوان داشت: امام حسن عسکری(ع) به قم نامه ای نوشته اند که در آن تیترهای متعددی وجود دارد که در رابطه با نظام سازی و ساختار نظام اسلامی است، باید به این تیترها توجه شود تا بیعت ما با امام زمان(عج) عملی شود.

رحیم پور ازغدی خاطرنشان کرد: امام یازدهم در نیایشی با خداوند متعال می فرمایند:” خدایا فشار تا حدی زیاد شده است که ما راه به حد خفه شدن رسانده، پرده حیرت بسیاری را فرا گرفته است، کسانی بر جهان حکومت می کنند که دغدغه دین ندارند، حاکمیت حقوق ایتام و محرومین را صرف عیش و نوش خود می کند و بعضی مردم هرچه تلاش می کنند باز گرسنه می مانند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: حضرت عسکری در ادامه نیایش خود از کسانی که ریشه ظلم به بشر بوده و احکام دین را تعطیل کرده اند گلایه می کنند و می فرمایند:” امروز بیت المال در دست حکام دیکتاتوری قرار دارد که بین خودشان تقسیم می کنند و سهم فقرا را نمی دهند”، این دعا و نیایش امام در مورد امروز جامعه ما هم صدق می کند.

وی یادآور شد: بر اساس رهنمودهای امام حسن عسکری(ع) که فرمودند مسلمانان باید بر جهان مسلط شده و کفار باید در سایه حکومت اسلامی زندگی کنند، امروز وحدت حوزه و دانشگاه باید با محوریت ولایت امام زمان(عج) شکل بگیرد و تلاش شود که کافران در هیچ یک از عرصه های علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بر مسلمانان پیشی نگیرند و برتر نباشند.

رحیم‌پور ازغدی تاکید کرد: باید فرمایشات اهل بیت(ع) را در جامعه اجرا کنیم، در این زمینه باید ده ها برنامه و همایش برگزار شود تا فرمایشات ائمه معصومین(ع) و دعای امام حسن عسکری از جنبه های مختلف بررسی و تبیین شود.

وی با بیان این که امام حسن عسکری(ع) می فرمایند:” حکام و مسئولان باید خادم مردم باشند”، ابراز داشت: ایشان شیعه را فردی می دانند که اگر مسئولیتی پیدا کرد این ویژگی را داشته باشد.

رحیم پورازغدی افزود: کار شیعیان نباید فقط برگزاری عزاداری و جشن باشد، در سبک زندگی ما هیچ نوع انتظاری وجود ندارد، یغنی کسی که منتظر موعود است در واقع منتظر عدالت است، اما ما عدالتی را می خواهیم که منافع ما را تامین کند و به سود ما باشد.

باید منتظرانه زندگی کنیم

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که وقتی امام زمان(عج) تشریف بیاورند بسیاری از ما به مقابله با ایشان خواهیم پرداخت، اذعان داشت: روایاتی بسیاری داریم که باید منتظر ظهور باشیم، اما این روایت نگفته اند فقط باید بنشینیم و منتظر باشیم، باید تلاش کنیم و منتظرانه زندگی کنیم.

وی اظهار داشت: عده ای در عزاداری ها قمه می زنند اما وقتی پای دفاع از دین اسلام و مسلمانان می رسد حاضر نیستند حتی یک زخم کوچک را تحمل کنند، جامعه ای منتظر است که به سمت ارزش هایی حرکت کند که حضرت ولی عصر(عج) می خواهد در جهان گسترش پیدا کند.

امام زمان(عج) بهانه شده برخی هر کاری دوست دارند انجام دهند

رحیم پورازغدی بیان داشت: که امروز ظهور امام زمان(عج) برای بعضی ها بهانه خوبی شده که هر کاری دلشان می خواهد انجام دهند و بگویند هر وقت ایشان آمد کمک می کنیم، امروز امام زمان(عج) برای عده ای بهانه شده که وظایف شرعی خود را انجام ندهند، مطمئن باشید این ها در زمان ظهور هم در کنار حضرت قرار نخواهند گرفت.

وی با تاکید بر این که تا قبل از ظهور حضرت مهدی(عج) نمی توان عدالت مطلق را در جهان پیاده کرد، افزود: وظیفه ما این است که برای رسیدن به عدالت نسبی همه تلاش خودمان را بکنیم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکنیم، منتظران واقعی اهل جهاد و مبارزه هستند.

رحیم پورازغدی عنوان کرد: اگر کسانی که دو ماه محرم و صفر برای عزاداری سیدالشهداء(ع) مشکی پوشیدند واقعا از تابع دین بودند و از دین تبعیت می کردند این همه جرم و فساد و خلاف در جامعه زیاد نمی شد، برخی تنها تا جایی با مذهب هستند که نیازی به جانفشانی ندارد.

وی در پایان گفت: آن چیزی که موجب شد مردم سیدالشهداء(ع) را در کربلا تنها بگذارند همین سبک زندگی انگلیسی و امریکایی امروزی ست، وظیفه همه شیعیان است که با این طرز فکر مبارزه کنند، چرا که یکی از اهداف بزرگ ظهور هم همین مبارزه با همین طرز تفکر و تحقق عدالت جهانی است.

ارسال نظر