ركوردي كه بايد در گينس ثبت شود!
تعداد بازدید تعداد 605 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۲۷ ب.ظ، شنبه، ۴ بهمن، سال ۱۳۹۳ نظرات یک نظر

از طلايه داران اين دور باطل مي توان از محمد قوچاني كه يد طولايي در هنجارشكني رسانه اي دارد نام برد كه در كارنامه خود ركورد راه اندازي و به تعطيلي كشاندن هشت روزنامه و نشريه را به ثبت رسانده است! ركوردي كه جاي آن دارد در كتاب گنيس ثبت شود!

124806به گزارش رادکانا، راه اندازي نشريات زنجيره اي به قصد ايحاد فضاي ملتهب و غبار آلود، سنت سيئه اي كه در فضاي اطلاع رساني دوران حاكميت اصلاح طلبان غالب بود، در دوران تدبير و اميد رونقي دوباره و چند باره گرفت.

از طلايه داران اين دور باطل مي توان از محمد قوچاني كه يد طولايي در هنجارشكني رسانه اي دارد نام برد كه در كارنامه خود ركورد راه اندازي و به تعطيلي كشاندن هشت روزنامه و نشريه را به ثبت رسانده است! ركوردي كه جاي آن دارد در كتاب گنيس ثبت شود!

اولین تجربه وي سردبیری، ماهنامه همشهري ماه بود که به اتهام تخلف از قانون مطبوعات و انتشار بدون مجوز و غیرقانونی در ششم اسفند ۱۳۸۰ توقیف شد.

روزنامه شرق، دومين نشريه محمد قوچاني بود كه دو بار متوقف شد که بار اول پس از انتشار شماره‌ی ۱۴۱ به‌دلیل پوشش دادن خبر مربوط به نامه‌ی اعتراضی نمایندگان مجلس ششم در بهمن ۱۳۸۲ متوقف شد ولي این توقیف با نامه‌ی عذرخواهی مدیرمسئول روزنامه‌ی شرق به دادستان وقت تهران، مجددا شروع به كار نمود اما بعد از شش ماه، بار دیگر به دلیل انتشار کاریکاتوری توهین آمیز توقیف شد.

بعد از توقیف روزنامه شرق، روزنامه ميهن كه به مديريت كرباسچي نيز متوقف شده و محددا اجازه نشر گرفته بود به محمد قوچاني سپرده شد و تا ۴۷ شماره منتشر اما در تيرماه ۸۶ با راي نهايي دادگاه متوقف شد.

به موازات انتشار نشريه شهروند امروز، قوچانی از شهروند امروز به هفته نامه ایراندخت نقل مكان کرد؛ ايراندخت در تاریخ ۱۰ اسفند سال ۸۸ به دليل عدم “پای بندی و التزام عملی به قانون اساسی“، از طرف هيئت نظارت بر مطبوعات لغو پروانه شد.

قوچانی با حفظ مسئولیت سردبیری هفته نامه شهروند امروز، عضو شورای سیاست‌گذاری روزنامه اعتماد ملی نيز بود كه به مهدی کروبی مشاوره مي داد، در نتيجه در ۲۳ بهمن ماه ۸۷ به عنوان سردبیر روزنامه اعتماد ملی منصوب؛ عملکرد محمد قوچانی در فتنه ۸۸ باعث شد كه اين روزنامه به دلیل پخش شایعه، اشاعه فحشا و افترا علیه نظام اسلامی در سال ۸۸ توقیف شد.

لدا ت

روزنامه آسمان که اولین شماره آن در ۲۶ بهمن ۹۲ منتشر شد بعد از ۶ شماره با درج مطلبی به نقل از هرمیداس باوند حکم قرآنی و الهی قصاص را غیرانسانی خواند كه با اعتراضات گسترده جریان‌های سیاسی از جمله بخشی از جریان اصلاحات، مواجه و متعافبا با حکم دادسرای عمومی و انقلاب تهران در  اول اسفند ۱۳۹۲ توقیف شد.

در نهايت روزنامه افراطي مردم امروز توسط محمد قوچانی در ٦ دی سال جاری منتشر شد ولي بعد از ۲۱ روز در  روز (شنبه۲۷ دی) با حکم دادستانی تهران به دلیل حمایت از روزنامه هتاک فرانسوی که کاریکاتوری موهن را علیه پیامبر اسلام (ص) منتشر کرده بود، تعطيل گرديد.

تجميع همه اين سلسله ناهنجاري ها و ساختار شكني ها در كارنامه اين عنصر هتاك و اداره يكي پس از ديگري با تغيير نام اما محتواي مشترك نشريات زنجيره اي مؤيد وجود اراده اي قوي در بنيان مطبوعات در حاكميت اصلاحات و اعتدال است كه متضمن بقاي تابو شكني و همپوشاني با معاندين و دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب مي باشد بر ديگر نشريات اصلاح طلب كه داعيه اطلاع رساني صحيح و تحليل درست و منطقي مسائل را دارند نيز فرض است كه از اين نوع نگرش ژورناليستي سخيف و ناصواب تبري جويند.

نویسنده رادکانا: مسلم رستماني

امين می گوید:

درد اينجاست كه اين روزنامه و نشريات با دشمنان ما همصدا هستند و وزارت ارشاد ما با وجودي كه مي داند آنها برعليه انقلاب كار ميكنند باز به آنها اجازه ميدهند چاپ كنند تازه دولت به آنها بودجه هم ميدهد خوبه والله از رادكانا ممنونيم كه مردم را آگاهي ميدهد

ارسال نظر