۴ ملی‌پوش متخلف به سربازی می‌روند؟
تعداد بازدید تعداد 492 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۱۰:۰۳ ب.ظ، شنبه، ۴ بهمن، سال ۱۳۹۳ نظرات بدون نظر

اوایل دی ماه امسال بود که ستاد کل نیروهای مسلح با همراهی چهار فوتبالیست متخلف با تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی‌های آسیایی موافقت کرد و حالا با باخت تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل عراق «سروش رفیعی»، «شجاع خلیل‌زاده»، «حسین ماهینی» و «مهرداد پولادی» باید به سربازی بروند.

imagesبه گزارش رادکانا، اواسط نیمه نخست امسال برای نخستین بار زمزمه‌هایی از تشکیک در اعتبار کارت معافیت از سربازی برخی فوتبالیست‌ها منتشر شد، مدتی بعد این اخبار به تایید ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان وظیفه عمومی و فدراسیون فوتبال نیز رسید تا بررسی وضعیت خدمت سربازی فوتبالیست‌های متخلف به‌طور جدی پیگیری شود و سرانجام اعلام شد که کارت‌های معافیت از سربازی تعدادی از فوتبالیست‌ها باطل و کارت‌های برخی دیگر نیز معتبر بوده است.

با ابطال کارت معافیت از سربازی فوتبالیست‌های متخلف و فشاری که از سوی افکار عمومی و رسانه‌ها وارد شد، ستاد کل نیروهای مسلح مجازات این افراد را تعیین و اعلام کرد که آنها علاوه بر ابطال کارت معافیتشان باید به مراجع قضایی نیز معرفی شوند. سردار موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح در آخرین روزهای مهرماه امسال در گفت‌وگویی با ایسنا در این‌باره گفته بود: « در رابطه با فوتبالیست‌هایی که تخلف کرده‌اند دو تنبیه را در نظر گرفته‌ایم. اول اینکه کارتشان باطل شود و باید به سربازی بروند و دوم اینکه در محاکم قضایی به جرمشان رسیدگی خواهد شد که موضوع دوم همچنان در جریان است و محاکم قضایی در این خصوص تصمیم خواهند گرفت.

در رابطه با محل خدمتشان نیز تصمیم نهایی این شد که به این افراد اجازه بازی اما تنها در تیم‌های نیروهای مسلح داده شود که البته در این خصوص نیز این ستاد کل است که تعیین می‌کند هر بازیکن به کدام تیم باید برود و این طور که هر کدام از آنها با هر تیمی که می‌خواهند قرارداد ببندند. همچنین این افراد حتما باید با حقوق سربازی در این تیم‌ها بازی کنند؛ یعنی باشگاه‌های نیروهای مسلح حق ندارند از بودجه بیت‌المال یا بخش خصوصی مبلغی را تحت عنوان قرارداد، پاداش و … به آنان بدهند و در صورتی که هر یک از بازیکنان یا تیم‌ها به این موضوع توجه نکنند علاوه بر اینکه از ادامه بازی آن فرد در تیم‌های فوتبال نیروهای مسلح جلوگیری می‌شود آنان باید ادامه سربازی خود را در یگان‌های نیروهای مسلح به اتمام برسانند.»

اخبار مربوط به فوتبالیست‌های متخلف ادامه داشت تا اینکه اوایل دی ماه امسال و همزمان با داغ شدن اخبار حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا، ستاد کل نیروهای مسلح از موافقت مشروط با حضور چهار بازیکن در ترکیب تیم ملی برای حضور در این مسابقات خبر داد. سردار کمالی در روز هشتم دی ماه در گفت‌وگویی با ایسنا با تاکید بر اینکه این موضوع به درخواست دولت و موافقت سرلشکر فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح انجام شده است، گفته بود:‌«با توجه به تقاضای وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان کشوری، تعدادی از بازیکنان فوتبال و …، ریاست کل ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر لزوم برخورد قانونی با کسانی که با جعل و دسیسه اقدام به اخذ کارت معافیت کرده‌اند با حضور «سروش رفیعی»، «شجاع خلیل زاده»، «حسین ماهینی» و «مهرداد پولادی» در این دوره از مسابقات آسیایی موافقت کرد و این افراد تنها تا پایان مسابقات فرصت حضور در بازیهای جام ملت‌های آسیا را دارند.»

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح باید تاکید بر اینکه این اقدام به معنای چشم‌پوشی از تخلف این افراد نیست و آنان پس از پایان این بازیها باید به سربازی اعزام شوند، گفته بود:« هیچ یک از فوتبالیست‌های متخلف حق بازی در تیم‌های لیگ برتر و دسته یک را تا پایان این فصل ندارند . این افراد می‌توانند در آن دسته از تیم‌های دسته دو که ما تعیین کرده‌ایم بازی کنند.»

او در عین حال تاکید کرده بود که پرونده این افراد همچنان مفتوح است و به موضوع تخلفات آنان و نیز دیگر فوتبالیست‌هایی که اقدام به دریافت کارت پایان خدمت یا معافیت جعلی کرده بودند رسیدگی خواهد شد.

فارغ از باخت تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل عراق و حذف از جام ملتهای آسیا انتظار می‌رود برخورد با متخلفان فارغ از نام و مقام باشد و با فوتبالیست‌های متخلف همانند سایر متخلفان برخورد شود. بخشش و عفو شامل کسانی است که نسبت به تخلف خود آگاه نباشند نه آن دسته از کسانی که با پرداخت‌های میلیونی زیرمیزی قانون را دور زده‌اند. باید منتظر ماند و دید در بازگشت فوتبالیست‌های متخلف، قانون چه فرجامی را برای آن رقم خواهد زد.

ارسال نظر