جنگل “شمشاد” تنها ذخیرگاه شمشاد جهان در غرب گلستان در حال نابودی است+تصاویر
تعداد بازدید تعداد 353 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۰۳ ق.ظ، سه شنبه، ۱۵ خرداد، سال ۱۳۹۷ نظرات بدون نظر

ذخیرگاه شمشادی که به علت عدم رسیدگی مسئولین منطقه دچار بیماری و آفت شده است، سالهاست، هر ساله چندین هزار متر مربع آن به علت آفت در حال خشک شدن است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از کاسب امین؛ شاید برای همه ما جای سوال بوده که منحصرفرد ترین موضوع یا چیزی را آیا ما میتوانیم داشته باشیم یا آن را ببینیم؟

به عنوان مثال، بزرگترین الماس دنیا یا بزگترین آبشار دنیا یا بزگترین برج دنیا و یا موضوعاتی از این قبیل….اما مردم گلستان در منظقه ای که زندگی میکنند، ۳ تا از کهن ترین و بزرگترین و منحصربفرد ترین امکانات طبیعی دنیا را در اختیار دارند و شاید اطلاعاتی در مورد آن نداشته باشیم و یا اصلا به آن اهمیت نمیدهیم.

اولین آن دریاچه خزر(کاسپین) که از بزرگترین دریاچه جهان محصوب می شود که با بی اعتنایی به آن در حال خشک شدن بوده و حتی با وارد کردن زباله ها در حال ازبین بردن آن و موجودات آبی آن از قبیل ماهیان خاویاری و فک خزری و انواع ماهیان دیگر آن میباشیم که نیاز به توضیح ندارد.

دومین آن جنگلهای هیرکانیا که از کهن ترین جنگلهای خزری در دنیا است که با قطع بی رویه آن و بی تدبیری مسئولان در حال از بین رفتن میباشد.

سومین آن که در چند سال اخیر خیلی بیشتر اتفاق افتاده، از بین رفتن ذخیرگاه شمشادی جهان که در بالادست “چشمه بلبل” جنگل “لیوان” قرار دارد می باشد.

ذخیرگاه شمشادی که به علت عدم رسیدگی مسئولین منطقه دچار بیماری و آفت گشته که سالهاست که راه حل درمان  آن را پیدا نکرده اند و هر ساله چندین هزار متر مربع آن به علت این آفت در حال خشک شدن میباشد.

امید است، مسئولین استانی و کشوری به آفتی که جنگل شمشاد در غرب گلستان، را تهدید میکند، توجه بیشتری داشته باشند.

shemshad 1

shemshad 2

shemshad 3

shemshad 4

انتهای پیام/

ارسال نظر