خیاط و چرخ خیاطی نیازمندی قرارگاه / خیرین در تهیه مواد اولیه دوخت ماسک همکاری کنند
تعداد بازدید تعداد 62 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۸:۲۹ ب.ظ، دوشنبه، ۴ فروردین، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

در گزارش میدانی از قرارگاه شهدای سلامت گرگان که خط اول مبازره با کرونا در شهرستان گرگان می باشد نیازمندهایی چون خیاط ، چرخ خیاطی و تهیه مواد اولیه ساخت ماسک و ضدعفونی کننده مطرح شد ، امید که خیرین هر چه زودتر به کمک این گروه بشتابند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ در چهارمین روز از نوروز سال ۹۹ که عمده مردم شهر گرگان به دلیل شیوع بیماری کرونا در منازل خود حضور داشتند به قرارگاه جهادی سلامت در خیابان ۵ آذر گرگان رفتیم تا از نزدیک با فعالیتهای گسترده این گروه و اقداماتی که تاکنون انجام داده اند ، مطلع شویم .

حجت الاسلام عباسعلی مهدوی راد مسئول این قرارگاه در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما گفت : این قرارگاه از روز ۲۸ اسفندماه راه اندازی شده و تا ۱۵ فروردین و اگر شیوع کرونا تداوم داشته باشد، همچنان در دبیرستان واثقی گرگان برقرار است و به فعالیت خود ادامه می دهد.

مهدوی افزود : این قرارگاه ۵ غرفه دارد که بخش های ضدعفونی کننده خودرو ، تهیه مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح، خیاطی و دوخت ماسک و دستکش و تهیه بسته های بهداشتی و غذایی برای خانواده های محروم شامل آن است .

وی از خیرین خواست تا در تهیه مواد اولیه نظیر پارچه ، کش و وسایل تهیه ماسک دست این قرارگاه را به گرمی بفشارند و کمک کنند تا مردم ایران به سلامت از این ویروس منحوس عبور نمایند.

حجت الاسلام شهرکی مقدم مسول مرکز افق امامزاده عبدالله گرگان متولی این برنامه نیز که از روز اول در این قرارگاه مشغول کار است می گوید : در حال حاضر به تعدادی خیاط و چرخ خیاطی نیازمندیم تا بتوانیم تولیدات روزانه را بیشتر برسانیم و به مخاطبان بیشتری خدمات بدهیم ، در حال حاضر روزانه با این تعداد چرخ خیاطی و خیاطانی که به ما کمک می کنند روزانه هزار ماسک تولید می شود اما اگر بتوانیم چرخ خیاطی و خیاط های بیشتری جذب کنیم می توانیم سقف تولید ماسک را روزانه به دو هزار و پانصد ماسک برسانیم .

شهرکی مقدم افزود : اگر افرادی هستند که خیاطی بلد هستند و در خانه چرخ خیاطی دارند می توانند در خانه نیز این کار را انجام دهد ، ما وسایل تهیه ماسک را در اختیار آنها قرار می دهیم و آنها بعد از ساخت ماسک آن را به ما تحویل بدهند .

وی تصریح کرد : این قرارگاه ابتدا به دنبال تهیه صد هزار تا ماسک بود اما با رایزنی حاج‌حسین کبیر مسئول کانون مداحان با یکی از خیرین و تهیه شش رل پارچه که پنجاه هزار ماسک می توان تولید کرد ، ما سقف تولیدمان را تا ۱۵۰ هزار عدد ماسک بالا بردیم .

مهدی مختاری مداح هیات حسین جان گرگان و از مداحان معروف کشور نیز که از روز اول تا الان پای کار بوده ، اظهار کرد : به کمک یکی از برادران جهادی آمل آقای اکبری به دنبال تهیه سی هزار ژل دست و اسپری ضدعفونی کننده هستیم و بعد از آماده کردن مواد اولیه این کار آغاز خواهد شد.

مختاری افزود : همه باید کمک کنند تا مردم در این مصیبتی که کشور به آن گرفتار شده با همدلی و همکاری و اقدامات نوع دوستانه ، عبور کنند .

حجت الاسلام مهدوی راد رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرگان در پایان این گزارش از اقدامات و حمایت استاندار گلستان ، صدا و سیما ، هیات حسین جان شهرستان گرگان ، سردار ملک فرمانده سپاه استان و قرارگاه عاشوراییان تشکر کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر