کرونا هم نتوانست هراس در دل بسیجیان بیاندازد/ضدعفونی بیمارستان کردکوی توسط بسیجیان+تصاویر
تعداد بازدید تعداد 141 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت ۹:۰۴ ب.ظ، دوشنبه، ۴ فروردین، سال ۱۳۹۹ نظرات بدون نظر

گروه جهادی ولایت متشکل از بسیجیان مدافع سلامت از ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کردکوی جهت کمک به پرستاران و نیروهای خدماتی بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) وارد عمل شدند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ از قریب به یک ماه بیش که بحث کرونا ویروس در کشور مطرح شد، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای گوناگونی برای مقابله با این مهمان ناخوانده وارد عمل شدند.

از همان ابتدای ورود این ویروس بود که فضای مجازی غرق فداکاری جامعه پزشکی شد و به خاطر حساس بودن کار آن‌ها و جانفشانی برای حفظ سلامت مردم و جامعه به مدافعان سلامت نام گرفتند.

در این میان گروه‌های دیگری هم خودجوش برای سلامت مردم دست به کار شدند و با در نظر گرفتن اهمیت موضوع آمدند تا بار دیگر روحیه جهادی و فرهنگ بسیجی را برای نسل امروز معنا کنند.

در پی شیوع ویروس کرونا در اغلب استان‌های کشور، گروه‌های جهادی و نیروهای مقاومت بسیج پابه‌پای مسئولان و نیروهای نظامی به صورت خودجوش وارد میدان شدند تا با ویروس منحوس کرونا مقابله کنند.

گندزدایی معابر شهری اقدام عملی و منطقی برای پیشگیری است و این کار مرتب از سوی متولیان سلامت مردم و با همکاری دیگر ادارات در سطح شهرستان صورت گرفته و استمرار خواهد یافت،

این گروه‌های جهادی که شبانه‌روز پای کار هستند در امر پاکسازی، گندزدایی و ضدعفونی محیط شهری به یک ستون اصلی و تأثیرگذار تبدیل شده‌اند. در واقع گروه‌های جهادی پایگاه‌های مختلف بسیج شهرستان کردکوی به‌منظور حفظ سلامتی شهروندان در کنار مردم حضور دارند؛ خود را سپر بلای آنان می‌کنند تا مردم همچنان مانند روزهای عادی به زندگی ادامه دهند.

این گروه‌ها؛ پاکسازی، ضدعفونی اماکن عمومی، مساجد، کیوسک‌ها، دکمه‌های عابربانک و معابر پرتردد شهری را در اولویت خود قرار داده‌اند؛ به‌گونه‌ای که سهم مؤثری در مهار کرونا بر عهده دارند.

از آنجا که قرارگاه مقابله با کرونا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در روز ۱۱ اسفند با دستور فرمانده کل سپاه آغاز به‌کار کرد و به تبعیت از این دستور، سردار عبدللهی، معاون بهداشت و درمان سپاه نیز از آمادگی یگان‌ها و مراکز درمانی سپاه پاسداران و بسیج برای کمک به وزارت بهداشت در جهت مقابله با ویروس کرونا خبر داد؛ لذا گروه‌های جهادی خودجوش با محوریت پایگاه‌های مقاومت بسیج و با دستور سرهنگ حسن محبوبیان فرمانده سپاه شهرستان کردکوی برای گندزدایی معابر به شکلی ویژه ورود جدی داشته‌اند.

بنابر این گزارش؛ گروه جهادی ولایت متشکل از بسیجیان مدافع سلامت از ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کردکوی جهت کمک به پرستاران و نیروهای خدماتی بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) وارد عمل شدند.

این قبیل خدمات رسانی ها از سوی بسیج در چند گروه جهادی مرد و زن همچنان در بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) کردکوی ادامه دارد.

ناگفته نماند که حجت الاسلام اسماعیل سامعی فر نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان کردکوی در این اردوی جهادی بعنوان یک جهادگر حضور داشت.

تصاویری از این خدمات رسانی ها:

انتهای پیام/

ارسال نظر